Do wyborów samorządowych pozostał niespełna miesiąc. Komitety wyborcze odkryły już karty i wskazały kandydatów na radnych, a także na burmistrzów i wójtów poszczególnych gmin. Przedstawiamy szczegóły!

Miasto Mrągowo
Pięcioro kandydatów ubiegać się będzie o stanowisko Burmistrza Miasta Mrągowo. W kandydaturach nie ma niespodzianek, o tych nazwiskach mówiło się już od dłuższego czasu. W pierwszej turze zmierzą się, walcząca o reelekcję Otolia Siemieniec (Mrągowska Wspólnota Samorządowa) oraz Stanisław Bułajewski (Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Bułajewskiego), Waldemar Cybul (Mrągowska Inicjatywa Społeczna), Bogdan Moroz (Prawo i Sprawiedliwość) i Dominik Tarnowski (Komitet Wyborczy Wyborców Uczciwy Samorząd – Niezależni).

Zbliżające się wybory będą w Mrągowie przeprowadzane na nowych zasadach. Miasto podzielone zostało na 3 okręgi, z których wybranych zostanie łącznie 21 radnych. W okręgu nr 1 wybranych zostanie 8 radnych, w okręgu nr 2 – 6 radnych i w okręgu nr 3 – 7 radnych. Każdy z komitetów miał prawo zgłoszenia łącznie 27 kandydatów do wszystkich okręgów.

Komitety, które zgłosiły kandydatów na burmistrza skorzystały z tego prawa i zapełniły listy w trzech okręgach. Dodatkowo w okręgu numer 1 listę z pięcioma kandydatami zgłosił Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Młodej Polskiej Emigracji „Inwestujemy w Mazury”.

Pełna lista kandydatów do Rady Miejskiej w Mrągowie:

Gmina Mrągowo
O urząd Wójta Gminy Mrągowo powalczy dwóch kandydatów. Rządzący gminą od 28 lat wójt Jerzy Krasiński (Komitet Wyborczy Wyborców J. Krasińskiego) oraz obecny radny Gminy Mrągowo Piotr Piercewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Piercewicza). W tym przypadku pewne jest, że o tym kto będzie rządził gminą przez kolejne 5 lat zdecyduje jedna tura wyborów.

Do Rady Gminy Mrągowo wystartuje łącznie 35 kandydatów, w piętnastu jednomandatowych okręgach. Większość radnych pochodzi z dwóch powyższych komitetów, ale pojedyncze osoby startują jeszcze z KWW Międzygminny Komitet Wyborczy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości.

Lista kandydatów do Rady Gminy Mrągowo – kliknij.

Gmina Piecki
W Gminie Piecki w wyborcze szranki stanie troje kandydatów – obecnie sprawująca urząd wójta Agnieszka Kurczewska (Komitet Wyborczy Wyborców Agnieszki Kurczewskiej) oraz Halina Domian (Komitet Wyborczy Wyborców „Tak dla zmiany”) i Piotr Domian (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość).

Kandydaci do Rady Gminy Piecki pochodzą z trzech powyższych komitetów, a dodatkowo swoją listę zgłosił także Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Łącznie o 15 mandatów w jednomandatowych okręgach ubiegać się będzie 37 kandydatów.

Lista kandydatów do Rady Gminy Piecki – kliknij.

Gmina Sorkwity
W tej gminie o reelekcję walczyć będzie obecny wójt Józef Maciejewski (Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Maciejewskiego), który będzie miał jednego kontrkandydata – Krzysztofa Kolczyńskiego z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

O 15 mandatów w Radzie Gminy Sorkwity będzie walczyć 31 kandydatów. Pełną listę 15 nazwisk zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Maciejewskiego, 12 kandydatów zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, a dodatkowo w wyborach wystartują kandydaci z list KWW Marii Gałązka (2 osoby), KWW Moniki Szymańskiej (1 osoba) i KWW Moniki Adamelak (1 osoba).

Lista kandydatów do Rady Gminy Sorkwity – kliknij.

Miasto i Gmina Mikołajki
Walka o urząd Burmistrza Miasta i Gminy Mikołajki toczyć się będzie pomiędzy urzędującym burmistrzem Piotrem Jakubowskim (Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Jakubowskiego), a Jackiem Kiślukiem (Komitet Wyborczy Wyborców „Teraz My”), obecnym Przewodniczącym Rady Powiatu.

W Mikołajkach swoich kandydatów do Rady Miejskiej wystawiło aż 8 komitetów wyborczych. Najwięcej kandydatów (13 osób) zgłosił komitet wyborczy obecnego burmistrza, 11 kandydatów zgłosił KWW „Teraz My”, po dwóch kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Bożeny Piotrkowskiej, po jednym KWW Sebastiana Tubis, KWW Grzegorza, KWW Zdzisława Michalaka oraz KWW Mateusza Klimka.

Lista kandydatów do Rady Miasta Mikołajki – kliknij.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ela (IP: 89.229.*.65) 2018-10-19 19:22
gzie wyniki z plebiscytu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Roger (IP: 83.9.*.254) 2018-10-18 23:28
Wybór S.Bułajewskiego na burmistrza to ogromna strata dla mieszkańców miasta i okolic.Któż udzieli im "bezpłatnych"po rad prawnych gdy nim zostanie. Nie możemy wybrać go na burmistrza bo będziemy ostro płacić te porady.
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Roger (IP: 83.9.*.254) 2018-10-18 23:12
E
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tom (IP: 37.47.*.192) 2018-10-18 17:29
Tak właśnie wybory łączą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# pieckowianin (IP: 37.47.*.249) 2018-10-16 16:52
Czy wiadomo coś nt.debaty przedwyborczej w Pieckach? Wybory bez debaty to nie wybory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bob (IP: 37.47.*.244) 2018-10-15 23:39
Król smsów sam ze sobą piszę na tym portalu - nie dość, że ukrywa się pod kilkoma profilami na fb to jeszcze wciska kit - no, ale jak ktoś był w sld, po, i pis to raczej nie może być zdrowy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx (IP: 83.6.*.116) 2018-10-17 14:25
i jak bob debata? Twój kandydat musiał się tłumaczyć.....h i hi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mragowo2 (IP: 83.9.*.148) 2018-10-12 13:17
również nie popieram pana stanisława. popiera go psl oraz sld. zablokował budowę budextanu. za porady prawne brał wynagrodzenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ciekawy (IP: 176.221.*.182) 2018-10-11 16:18
czy ktos wie jakie wykształcenie ma karaś??ale tak na serio prosze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Za_tory (IP: 188.147.*.204) 2018-10-11 14:01
A może! damy głos radnemu-bezradn emu Morozowi? Chociaż nie, widać jak zadbał o swoją dzielnicę.Widać to zresztą na banerach przy jego ulicy.A teraz chce rządzić miastem, to cały ich charakter PIS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mania (IP: 83.6.*.115) 2018-10-08 20:40
Ja głosuję tradycyjnie na Otolie.nie będę oddawać głosów na zachłannych władzy waszmosciow ,wszystko w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maria (IP: 89.229.*.72) 2018-10-19 16:19
Popieram. 100% racji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Życiowa prawda (IP: 31.0.*.151) 2018-10-08 20:11
Jak widać młodzi się gryzą, ludzie to widzą i czytają. A nauki z tego takie, że zapewne wygra Otolia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ela (IP: 89.229.*.209) 2018-10-07 13:24
Dla mnie kandydatem, który powinien wygrać jest Pan Dominik Tarnowski. Miałam okazje słuchać sesje rady powiatu i z wielkim szacunkiem patrze na w/w kandydata. Patrzył na sprawy naszego powiatu obiektywnie i realnie. Byl przeciwny nepotyzmowi jaki powstał: mragowska inicjatywa społeczna + PSL.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# danka (IP: 188.146.*.65) 2018-10-07 19:30
Ale mi ciebie żal elu,chyba nie myslisz tak naprawdę :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ela (IP: 89.229.*.209) 2018-10-07 11:21
bedziecie spłacać wy mieszkańcy walke pana staska z budextanem. ciekawe czy nie zapłacimy odszkodowania dla budextanu jako miasto. pewnie w podatkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karyna Sebiksówna (IP: 83.9.*.234) 2018-10-15 12:26
Żeby się przypadkiem nie skończyło tak, że miasto z naszych pieniędzy będzie wypłacało deweloperowi odszkodowanie, bo kiedyś komuś blok w budowie troche światła w kuchni zabrał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 31.0.*.8) 2018-10-18 10:32
Dlatego powinna być odpowiedzialnoś ć karna urzędnika który wydał plan zagospodarowani a przestrzennego z błedami , na podstawie ktorego wydano pozwolenie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 89.231.*.30) 2018-10-06 13:58
A co powiecie o wójcie z Piecek ?
Ja uważam ze to najbardziej kompetentna osoba na tym stanowisku, odkąd zaczęła sprawować władze, gmina i jej okolice stanęły na nogi. Nie tylko wymienione wszystko ale tez i samo centrum Piecek stało się o niebo lepsze, sąsiednie miejscowości zyskały place zabaw, orliki, nowe wodociągi i ujścia ścieków. Wszystko to co potrzebne jest realizowane na bierząco.
Uważam ze to najlepsza osoba na to stanowisko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 88.156.*.215) 2018-10-07 17:00
Cytuję Mieszkaniec:
A co powiecie o wójcie z Piecek ?
Ja uważam ze to najbardziej kompetentna osoba na tym stanowisku, odkąd zaczęła sprawować władze, gmina i jej okolice stanęły na nogi. Nie tylko wymienione wszystko ale tez i samo centrum Piecek stało się o niebo lepsze, sąsiednie miejscowości zyskały place zabaw, orliki, nowe wodociągi i ujścia ścieków. Wszystko to co potrzebne jest realizowane na bierząco.
Uważam ze to najlepsza osoba na to stanowisko



Chyba pomylilo Ci sie od „nadmiaru tego rozwoju” w Pieckach. Od 8 lat Gmina Piecki stala sie wieksza dziura niz byla, czas pogonic pocztową bo o samorzadzie nie ma pojecia. Jednak trzeba jej przyznac ze przez 8 lat wyksztalcila sie na niezlego gangstera lapowki, zastraszanie i pozwy sadowe. Specjalnosc tej pani... zenada czas na zmiany!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bożena (IP: 83.28.*.212) 2018-10-08 17:58
Cytuję Xxx:
Chyba pomylilo Ci sie od „nadmiaru tego rozwoju” w Pieckach. Od 8 lat Gmina Piecki stala sie wieksza dziura niz byla, czas pogonic pocztową bo o samorzadzie nie ma pojecia. Jednak trzeba jej przyznac ze przez 8 lat wyksztalcila sie na niezlego gangstera lapowki, zastraszanie i pozwy sadowe. Specjalnosc tej pani... zenada czas na zmiany!

Oj...za to ktoś powinien odpowiedzieć. Kto chce zniszczyć Panią Agnieszkę to każdy wie...może czas pogodzić się z porażką. Prawda broni się sama. Gmina ma piękny czas. Pani Agnieszka pokazała, że można zrobić wiele. Marazm się skończył dla tej okolicy, a Ci, którym to nie na rękę powinni się pogodzić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zzz (IP: 89.231.*.30) 2018-10-09 06:20
Ma Pani racje, a kto pisze same negatywy to wiadomo.... na pewno przyszłe wybory pokażą co i jak, jeżeli wybiorą konkurencje 3 miesiące i gmina polegnie i wtedy się obudza ci od „dobrej zmiany”
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bogdan (IP: 88.156.*.215) 2018-10-09 00:10
Cytuję Zzz:
Konkurencja widzę działa, tylko szkoda, ze na profilu u wiadomo kogo z konkurencji jest to samo. A przypomnę, ze na oczernianie jest odpowiedni artykuł i tyczy on się wszystkich.


Cytuję Bożena:
Oj...Cytuję Bożena:
Oj...za to ktoś powinien odpowiedzieć. Kto chce zniszczyć Panią Agnieszkę to każdy wie...może czas pogodzić się z porażką. Prawda broni się sama. Gmina ma piękny czas. Pani Agnieszka pokazała, że można zrobić wiele. Marazm się skończył dla tej okolicy, a Ci, którym to nie na rękę powinni się pogodzić.

za to ktoś powinien odpowiedzieć. Kto chce zniszczyć Panią Agnieszkę to każdy wie...może czas pogodzić się z porażką. Prawda broni się sama. Gmina ma piękny czas. Pani Agnieszka pokazała, że można zrobić wiele. Marazm się skończył dla tej okolicy, a Ci, którym to nie na rękę powinni się pogodzić.


Kurczeska znowu zaczynasz wypisywac w internecie czas sie pakowac na poczte ludzi juz nie oszukasz jak kilka lat temu nikt Ci nie wierzy w te obietnice ktorych i tak nie robisz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zzz (IP: 37.47.*.42) 2018-10-09 06:15
Najpierw proponuje nauczyć się dobrze pisać a dopiero później wypowiadać się w internecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bożena (IP: 83.28.*.212) 2018-10-09 05:50
Zastanawiam się ile szacunku do drugiego człowieka ma opozycja Pani Kurczewskiej. Ja pracuję w sklepie, czy to czyni mnie gorszym człowiekiem? Czy trzeba siedzieć na świeczniku by zwrócić uwagę i szanować ludzi o słabszym statusie społecznym? Z drugiej strony widać ile wart człowiek piszący takie rzeczy. Skoro stać tylko na oszczerstwa, pomówienia i manipulację, a brak konkretnych argumentów na dalszy rozwój naszej Gminy, to dla zwykłego człowieka (a takich jak ja jest więcej ) świadectwo na to, że Gmina będzie zamknięta dla zwykłych ludzi i żadne argumenty od mieszkańców mniej zarabiających nie będą brane pod uwagę. Przykre. Życzę spojrzenia na życie innymi kategoriami. To już nie jest kamyk wrzucony do własnego ogródka, a GŁAZ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka (IP: 88.156.*.215) 2018-10-09 08:08
Cytuję Bożena:
Zastanawiam się ile szacunku do drugiego człowieka ma opozycja Pani Kurczewskiej. Ja pracuję w sklepie, czy to czyni mnie gorszym człowiekiem? Czy trzeba siedzieć na świeczniku by zwrócić uwagę i szanować ludzi o słabszym statusie społecznym? Z drugiej strony widać ile wart człowiek piszący takie rzeczy. Skoro stać tylko na oszczerstwa, pomówienia i manipulację, a brak konkretnych argumentów na dalszy rozwój naszej Gminy, to dla zwykłego człowieka (a takich jak ja jest więcej ) świadectwo na to, że Gmina będzie zamknięta dla zwykłych ludzi i żadne argumenty od mieszkańców mniej zarabiających nie będą brane pod uwagę. Przykre. Życzę spojrzenia na życie innymi kategoriami. To już nie jest kamyk wrzucony do własnego ogródka, a GŁAZ...



Szanowna Pani Bozeno kimkolwiek jestes, klapki nosi sie na nogach a nie oczach. Gmina jest zadluzona do tego stopnia ze za kilka lat nas nie bedzie. Prosze nie wmawiac ze jest wspaniale w gminie skoro przez 8 lat zrobione zostaly trzy postulaty z 20 wpisanych zarowno 8 lat temu jak i 4. Mam obie ulotki. Chodnik i silownie na powietrzu nie poprawia jakosci zycia mieszkancow. Silownia w nawiadach czy gdzies tam zarosla chwastami. Ubostwo rosnie, nie ma promocji naszej gminy, nie ma oferty kulturalnej. Pani wojt zamyka szkoly we wsiach! Nie ma nic dla mlodych osob aby je zatrzymac. Jest gorzej niz za Pani Jarczewskiej! Glosowalam na Pania wojt dwa razy za trzecim sie nie nabiore.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bożena (IP: 37.47.*.192) 2018-10-09 08:36
Cytuję Mieszkanka:
Szanowna Pani Bozeno kimkolwiek jestes, klapki nosi sie na nogach a nie oczach. Gmina jest zadluzona do tego stopnia ze za kilka lat nas nie bedzie. Prosze nie wmawiac ze jest wspaniale w gminie skoro przez 8 lat zrobione zostaly trzy postulaty z 20 wpisanych zarowno 8 lat temu jak i 4. Mam obie ulotki. Chodnik i silownie na powietrzu nie poprawia jakosci zycia mieszkancow. Silownia w nawiadach czy gdzies tam zarosla chwastami. Ubostwo rosnie, nie ma promocji naszej gminy, nie ma oferty kulturalnej. Pani wojt zamyka szkoly we wsiach! Nie ma nic dla mlodych osob aby je zatrzymac. Jest gorzej niz za Pani Jarczewskiej! Glosowalam na Pania wojt dwa razy za trzecim sie nie nabiore.

Prosty ze mnie człowiek, ale jedna rzecz rzuca się w oczy od razu. Widać klapek na oczach nie mam, skoro jednym adresem IP posługuje się ,,Bogdan", ,, mieszkaniec" i ,,Xxx". Żeby tyle nienawiści było w ludziach?!!! Żal . Należałoby podziękować za wszystko co mamy. Wsie od podszewki są naprawiane. Nie byle jaki chodniczek dla oka żeby zamydlić oczy, a konkretna praca, która pozowala ludziom na wsi poprawić warunki bytowe. Świetlice i place zabaw też ważne, bo dzieci mają możliwość się spotkać, a ludzie ze wsi mogą się integrować dzięki takim miejscom jak świetlice wiejskie. Ta praca zostanie doceniona poraz trzeci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zzz (IP: 89.231.*.30) 2018-10-08 15:49
Konkurencja widzę działa, tylko szkoda, ze na profilu u wiadomo kogo z konkurencji jest to samo. A przypomnę, ze na oczernianie jest odpowiedni artykuł i tyczy on się wszystkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Guest (IP: 31.0.*.93) 2018-10-03 19:48
Cytuję Elżbieta z Piaskowej:
KIBICUJEMY DLA PANA DOMINIKA

A MY Juventusovi, czasami Barcelonie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 89.231.*.142) 2018-10-12 08:17
My też....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Guest (IP: 31.0.*.93) 2018-10-03 19:46
Cytuję Ferdynand:
Tarnowski był: w SLD, PiS i PO. Tarnowski nie będzie: dyrektorem muzeum w Kętrzynie i burmistrzem Mrągowa. Jak to jest, że w dzisiejszych czasach stary 40 letni kawaler nie może sobie znaleźć roboty? Oczywiście, bo " w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem". Żenada.

DOBRE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nikutowo (IP: 31.0.*.93) 2018-10-03 19:43
Tarnowski nie ma żadnych szans, co najwyżej poparcie swoje i ...... swoich wpisów. Bardzo ciekawe zjawisko socjologiczne, warte chyba pracy magisterskiej, a może i doktoratu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-10-03 18:40
To wychodzi na to ze D.T sam sie agituje to juz go dysklafikuje.Pa ranoja do leczenia.A po za tym nikt kto byl a nikt dosc .Czy ma byc jak bylo to po Mragowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# On (IP: 188.146.*.217) 2018-10-03 17:05
Pozdrawiam pana Dominika. Co prawda nie zagłosuje na pana, ale podziwiam za całodobowe prowadzenie facebooka, kasowanie prawdziwych postów i spamowanie każdego art. Jest taka przypadłość jak mitomania, a pan swoimi działaniami się w nią wpisuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rozsądny (IP: 188.147.*.23) 2018-10-03 16:14
Wybieram najmniejsze zło. Tarnowski dostanie mój głos.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obiektywna (IP: 188.146.*.65) 2018-10-07 19:33
Cytuję Rozsądny:
Wybieram najmniejsze zło. Tarnowski dostanie mój głos.

a mojego na pewno nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# my (IP: 5.60.*.13) 2018-10-06 13:22
Chyba większe!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# my (IP: 5.60.*.13) 2018-10-06 13:23
A dokładniej największe!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# LOL (IP: 31.0.*.93) 2018-10-03 19:39
To lepiej wybrać coś dobrego, czyli nie głosować na Tarnowskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 123 (IP: 89.231.*.142) 2018-10-03 14:01
Cytuję Ferdynand:
Tarnowski był: w SLD, PiS i PO. Tarnowski nie będzie: dyrektorem muzeum w Kętrzynie i burmistrzem Mrągowa. Jak to jest, że w dzisiejszych czasach stary 40 letni kawaler nie może sobie znaleźć roboty? Oczywiście, bo " w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem". Żenada.

:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej (IP: 31.135.*.18) 2018-10-03 11:27
Wyprowadzę się z Mrągowa jesli wygra Siemieniec. Za samą ulice Lubelską. A co mówić o Górze 4 Wiatrów czy Mrągowil. Prawnuki będ spłacać długi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2018-10-16 19:57
Wyprowadź się, ignorantom mówię nie. G4W jest gminna, miasto nie ma długów a w Mrongoville jest inwestor....Arg umenty żenada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx (IP: 83.6.*.118) 2018-10-03 10:37
juz zapłacili za te smieszne reklamy....mają parcie na fotel..... niedługo odtworzę lodówkę a tam cybul ze staskiem...
Tylko Pan Tarnowski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Elżbieta z Piaskowej (IP: 89.229.*.172) 2018-10-02 18:52
KIBICUJEMY DLA PANA DOMINIKA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karol (IP: 176.221.*.159) 2018-10-02 17:55
Dominik wygra!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Guest (IP: 31.0.*.93) 2018-10-03 19:45
Taaaa, chyba że w Lotto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 789 (IP: 89.231.*.142) 2018-10-02 15:22
Cytuję London Zdrój:
I tak będzie, zakład o 5 funtów

Stawiam 10 funtów, że wygra Otolia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# London Zdrój (IP: 31.0.*.110) 2018-10-01 20:11
Cytuję NMR28:
Burmistrzem zostanie Bułajewski, i w drugiej turze wygra niewielką ilością głosów z Otolią. No chyba, że stary elektorat zmobilizuje się, i wtedy wygra Otolia. A nazwa KWW uczciwy samorząd to przypomina nazwę Polska Partia Uczciwości z "Rancza"

I tak będzie, zakład o 5 funtów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Qwerty (IP: 31.0.*.110) 2018-10-01 20:05
Cytuję NMR28:
Oj prawda, MIS tym zagraniem już przegrał wybory, i bardzo dobrze, bo tak zachłannej ekipy na stołki Mrągowo jeszcze nie widziało, 4 lata temu też mieli wielkiego smaka, a ludzie pokazali im f...coś

Szczera prawda, raczej strzelili sobie w stopę, no i w stopę kandydata Cybula, szkolny błąd niby nauczycieli, he, he, he
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-10-01 20:00
Starych dziadkow i babcie wybieracie to i macie Nic dla mlodych kiedy pomyslicie ich wymienic toc to od komuny siedza starczy maja wszystko oderwac od tych koryt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dlugoborski (IP: 83.6.*.112) 2018-10-01 10:59
Moim kandydatem na Burmistrza Mrągowa jest Otolia Anna Siemieniec
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maria (IP: 89.229.*.48) 2018-10-07 17:57
Ja i moja rodzina także odda głos na panią Siemieniec. To bardzo dobry kandydat. Dla tych, co nie maja pełnej wiedzy o dokonaniach w czasie trwania kadencji obecnej pani Burmistrz niech posłuży poniższy link:
http://www.mragowo.pl/aktualnosci/4722-podsumowanie-kadencji-2014-2018
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Damian (IP: 31.0.*.110) 2018-10-01 19:49
Cytuję Dlugoborski:
Moim kandydatem na Burmistrza Mrągowa jest Otolia Anna Siemieniec

Dobry kandydat, ale Bułajewski lepszy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# yyy (IP: 89.231.*.142) 2018-10-01 10:16
głos na Otolię
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-10-01 20:03
Bo co i niby poco koryto stracisz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx (IP: 83.9.*.87) 2018-10-01 08:44
głos na Tarnowskiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 123 (IP: 188.146.*.65) 2018-10-07 19:38
Cytuję xxx:
głos na Tarnowskiego

absolutnie nie oddam na DT swojego głosu.niech wezmie się za pracę ,a nie mysli o stołeczku burmistrza-nie nadaje się-karierowicz i tyle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karol (IP: 176.221.*.188) 2018-09-30 23:03
otolia -wiek, cybul- parcie na stołki, załatwianie po znajomosci, stasiek- brak charyzmy+psl moroz-pis
TYLKO TARNOWSKI!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!1 1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-10-01 20:06
Obiecal bo agitujesz non stop a to odwrotnie dziala
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-10-01 07:29
Idz do lekarza! Razem bo jakas paranoje tu widac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Masza (IP: 89.229.*.111) 2018-09-30 23:30
Ideału Pan szukasz? Trzeba było samemu się zgłosić. Zapewne jest Pan przystojny, młody,gotowy do pracy społecznej , mający wizję, a przy tym charyzmatyczny. A wspomniany powyżej kandydat, o matko boska uchroń.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZSZ (IP: 37.47.*.148) 2018-09-30 21:20
Koryto w ZSZ okazało się zbyt wąskie dla MISi w świńskiej skórze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-09-30 21:02
Nie AGITOWAC KORYTO JUZ CZUJECIE WEZ SE GO TZN.D.T. Do lozka mamin synka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Elżbieta z Piaskowej (IP: 89.229.*.142) 2018-09-30 19:09
Pan Dominik-to najlepszy kandydat na burmistrza!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lol (IP: 31.0.*.110) 2018-10-01 19:51
Cytuję Elżbieta z Piaskowej:
Pan Dominik-to najlepszy kandydat na burmistrza!

Oj Elu, ale cała Piaskowa głosuje na Bulajewskiego i radnego Mariana, więc daruj sobie te posty ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piaskowy (IP: 37.190.*.131) 2018-10-07 18:52
Cytuję Lol:
Oj Elu, ale cała Piaskowa głosuje na Bulajewskiego i radnego Mariana, więc daruj sobie te posty ...

Cała Piaskowa? Nieprawda, na nie zagłosuje na Bułajesckiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wowa (IP: 37.47.*.203) 2018-09-30 18:10
Bułajewski to zakamuflowane PSL,a Siemieniec / zdeklarowany sympatyk PSL-u/ startuje po to ,aby w drugiej turze przerzucić swoje głosy na Bułajewskiego.A więc rzeczywiście najwyższy czas rozgonić PSL na cztery wiatry!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Głos na Dominika (IP: 188.146.*.146) 2018-09-30 15:50
Głos na Dominika! Tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karol (IP: 176.221.*.188) 2018-09-30 09:10
Pan Tarnowski wygra wybory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 123 (IP: 188.146.*.65) 2018-10-07 19:44
Cytuję Karol:
Pan Tarnowski wygra wybory.

Żebys się nie zdziwił
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR28 (IP: 31.0.*.28) 2018-09-29 22:12
Cytuję Wyborca:
Prawda prawda szary człowieku. To co zrobiła grupa wzajemnej adoracji z MIS wsadzając wszystkich swoich kolesi na stołki w ZSZ to wypięcie się tyłkiem do innych ludzi. Nasuwają się wulgaryzmy do określenia tego zachowania.

Oj prawda, MIS tym zagraniem już przegrał wybory, i bardzo dobrze, bo tak zachłannej ekipy na stołki Mrągowo jeszcze nie widziało, 4 lata temu też mieli wielkiego smaka, a ludzie pokazali im f...coś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR28 (IP: 31.0.*.28) 2018-09-29 22:06
Burmistrzem zostanie Bułajewski, i w drugiej turze wygra niewielką ilością głosów z Otolią. No chyba, że stary elektorat zmobilizuje się, i wtedy wygra Otolia. A nazwa KWW uczciwy samorząd to przypomina nazwę Polska Partia Uczciwości z "Rancza"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# cenzura (IP: 89.231.*.142) 2018-10-01 09:28
oj, ten post miał chyba troszkę inną treść Szanowna Redakcjo :) a może jednak nie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Głos na Dominika (IP: 188.146.*.146) 2018-09-30 15:45
Uczciwy Samorząd - Niezależni - Dominik Tarnowski wygra. Wygra Mrągowo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# LOL (IP: 89.231.*.142) 2018-10-01 09:29
cytując z Misia : "...znam uczciwszych"... . :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Teo (IP: 89.231.*.17) 2018-09-29 10:45
Moim skromnym zdaniem , to żaden z kandydatów nie nadaje się na piastowanie stanowiska burmistrza.
Jakie są ich dokonania ? Co osiągnęli w życiu prywatnym ?
Są to zwykli nieudacznicy , którzy potrafią żyć tylko na garnuszku społeczeństwa. Pogubili by się gdyby mieli egzystować jak większość mieszkańców. Ciągle te same gęby. Co może dać i jaki zagwarantować rozwój mieszkańcom osoba w bardzo podeszłym wieku ? Pamiętniki czas pisać .
Reszta towarzystwa też nie lepsza . Sami karierowicze bez kompetencji i wizji.Jeśli swoje kandydowanie traktują jako misję to niech się zrzekną diet .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Szary człowiek (IP: 37.47.*.148) 2018-09-29 09:21
Macie Państwo przykład działań MIS w ZEZ. Wszyscy kolesie z MIS Szmigiel , Cybul, Moczydłowski, Dąbrowski obsadzili sie na stołkach dyrektorskich. Szmigiel z ramienia starostwa nadzorujący oświatę organizował w tym przypadku konkurs na dyrektora wraz z Lewkowiczową ( MIS) vice starostą. Wszyscy jak jeden z MIS organizujący , nadzorujący i wybrani na stanowiska. Państwo nie wiecie jakie jaja i cuda tam sie działy żeby bylo jak jest . Nawet przyzwoitosci nie zachowali biorac choc jednego z oiza nich. MIS to grupa , która zajmuje się czynieniem dobrze dla siebie a nie dla Mrągowian. WC - Cybul to do tej pory ochraniarz imprez miejskich i nauczyciel WF wklejony po MIS na stołek dyrektorski. Moczydłowski jako radny 0 interpelacji - jaja Itd. Taka to ciekawa grupka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pablo (IP: 89.229.*.228) 2018-09-30 11:57
Mis jak Pis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzyys (IP: 195.20.*.253) 2018-09-29 13:50
Heh tu masz 100 % racji . No ale tu chyba każdy swojego pcha i tak będzie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# iceman (IP: 37.47.*.12) 2018-09-29 00:01
Jak widzę kandydatów do rad, którzy pracują jako nauczyciele to ręce opadają. Przecież nauczyciel powinien być apolityczny. A już była wicestarosta to kwintesencja uprawiania polityki. Nie wyszło w starostwie to do miasta się pcha? Przecież miała zająć się nauczaniem a nie jeszcze być radną. Oby żadne z was nie dostało mandatu bo macie inne cele zawodowe w życiu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Masza (IP: 89.229.*.111) 2018-09-30 23:20
A co Panu przeszkadzają nauczyciele startujący w wyborach. Czy nie maja prawa? Każda grupa może wystawiać swoich reprezentantów, aby dbał miedzy innymi o ich interesy. Przecież na tym to polega. Czy Panu ktoś broni brać czynny udział w wyborach?
Proszę brać, postarać się o głosy , a nie tylko narzekać i obrażać. Czy nauczyciel nie może mieć poglądów politycznych i każdych innych? W jakim świecie Pan żyje ?To w końcu kto ma brać udział w wyborach. Temu nie wolno, bo głupi, ten jest z tej czy innej partii, ten jest dyrektorem, tamten nauczycielem, kto inny listonoszem.Każ dy ma prawo uczestniczyć. To normalne prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karol (IP: 176.221.*.188) 2018-09-29 07:43
Dominik Tarnowski najlepszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# iceman (IP: 89.229.*.9) 2018-09-29 13:47
Kolejny... Ten to najmniej się nadaje. Nawet jako sołtys by się nie sprawdził.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 1 (IP: 89.231.*.142) 2018-10-04 08:38
Nie obrażaj Sołtysów :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nic wam po moim imie (IP: 31.0.*.95) 2018-09-28 20:59
Powiaty polikwidowali,ż e kandydatów nie podaliście,reda kcyjo. Info niepełne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-09-28 19:59
Wyplenic to towarzystwo wzajemnej adoracji czas na nowych ani Tarnowski ani Siemieniec i nie ma innego to Bulajeskiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karol (IP: 176.221.*.188) 2018-09-28 19:40
Proszę Państwa Dominik Tarnowski jako jedyny kandydat ma pojęcie, kompetencje i doświadczenie w zarządzaniu jednostkami administracyjny mi. Pan Waldemar nie powinien być brany pod uwagę. Chłop uczy jak uczy tego wf, no żeby nie jego żołnierze w radzie powiatu to o stołku wicedyrektora mógłby kładąc się spać pomarzyć.To, że jest widoczny przed domem kultury to jest powód wykonywania jego obowiązku-za który ma płacone, żaden z niego działacz społeczny jak ktoś tam wspomniał. Stanisław niech pozostanie na UWM. Moroz niech działa w Pisie. A Pani Otolia Anna wnuki bawić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# katarzyna (IP: 37.248.*.217) 2018-09-28 16:55
WYGRA BUŁAJEWSKI MA DOBRY PLAN CHCE PRZYWRUCIC POCIAGI .
POPIERAM GO I TO ON WYGRA A RESZTA PUJDZIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# XXX (IP: 188.146.*.146) 2018-09-28 17:45
Akurat bzdury piszesz. Przywrócenie połączenia kolejowego do Mrągowa to pomysł pana Tarnowskiego. Widać poziom elektoratu Staśka. Żałosne i żenujące jednocześnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# XXX (IP: 188.146.*.146) 2018-09-28 17:44
A co ze SPA z Tężniami? Za co Stasiu to SPA wybuduje i udostępni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KRYSTIAN (IP: 89.229.*.152) 2018-09-28 17:36
PRZYWRUCIC..... ...PUJDZIE..... ....ELEKTORAT STANISŁAWA.
JEDYNYM GODNYM KANDYDATEM JEST TARNOWSKI I TAKA JEST PRAWDA. WALDEK NIE JEST GODNY TEGO STANOWISKA, WYKSZTAŁCENIE WYCHOWANIE FIZYCZNE- TO JEST JAKAŚ KPINA, ŻEBY TAKA OSOBA ZARZĄDZAŁA OGROMNYMI FINANSAMI. OPAMIĘTAJCIE SIĘ. IKONA MRĄGOWSKIEGO SPORTU.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Poviatovy (IP: 89.229.*.216) 2018-09-28 16:42
W II rundzie spotkają się Siemieniec i Bułajewski. I tu już będzie walka "łeb w łeb". Wygrana zapewne różnicą niewielkiej ilości głosów (ok.200-400).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR28 (IP: 31.0.*.28) 2018-09-29 22:15
Też tak uważam, będzie gorąco w II turze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldemar Stanisław (IP: 188.146.*.146) 2018-09-28 16:23
Dominik zastąpi Otolię. Reszta won!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karol (IP: 176.221.*.188) 2018-09-29 08:57
Dominik wygra!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Poviatovy (IP: 89.229.*.216) 2018-09-28 16:43
kultura komitetu tarnowskiego :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qqweerty (IP: 89.229.*.84) 2018-09-28 14:20
A gdzie partia/komitet wyborczy Lepsze Mrągowo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tomek (IP: 83.6.*.28) 2018-09-28 14:15
Dominik Tarnowski to jest najlepszy kandydat na Burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# bambaryła (IP: 31.0.*.240) 2018-09-28 22:40
Cytuję Tomek:
Dominik Tarnowski to jest najlepszy kandydat na Burmistrza.

nie lubię gejów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kari (IP: 89.247.*.96) 2018-10-04 12:51
Cytuję bambaryła:
nie lubię gejów

a oni najwiecej pracuja !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-10-01 19:51
Dosc tych co byli na zmiany wreszcie czas bo co tu zrobiono dla mlodych pokolen no co!!! Starzy zostana mlodzi pouciekaja otym nikt nie mysli.Od koryt poodrywac mlodosc i swiezosc z innym mysleniem wybrac a reszta na emeryture oblowili sie i dosc!!!!!Cytuję bambaryła:
nie lubię gejów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.0) 2018-10-03 20:06
Tez
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pablo (IP: 89.229.*.228) 2018-09-28 17:37
Tak Tarnowski bajkopisarz .Wszystko co mu podsuniecie to obieca że będzie,tak ale skąd weżmie kasę na to wszystko.Ludzie każdy ma prawo decydować jak zagłosuje ale mojego głosu nie dostanie bo bajek już dawno nie czytam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Cha cha cha (IP: 188.146.*.146) 2018-09-28 17:50
A bajki Bułajewskiego czytałeś? Przekop po cudzym gruncie do Wielkich Jezior, darmowa komunikacja miejska, darmowe naprawy w domu u emerytów, 1000 PLN co miesiąc dla każdego ucznia lub studenta zaczynającego pracę w Mrągowie i wiele innych bzdur za miliony!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kari (IP: 89.247.*.96) 2018-10-04 12:37
Cytuję Cha cha cha:
A bajki Bułajewskiego czytałeś? Przekop po cudzym gruncie do Wielkich Jezior, darmowa komunikacja miejska, darmowe naprawy w domu u emerytów, 1000 PLN co miesiąc dla każdego ucznia lub studenta zaczynającego pracę w Mrągowie i wiele innych bzdur za miliony!

a gdzie mozna o Kandydatach poczytac bo tu na stronie tylko Cybul i Bulajewki -tragedia -strona sprzedana !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pablo (IP: 89.229.*.228) 2018-09-28 19:17
Zaraz XXX czy Cha Cha bo to ten sam ip,Dziwne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pablo (IP: 89.229.*.228) 2018-09-28 17:40
I jeszcze jedno czy to normalne żeby mieć 3 cz tam 4 profile na FB i samemu ze sobą pisać?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lol (IP: 89.229.*.216) 2018-09-28 16:38
i najlepszy kandydat na dyrektora muzeum w kętrzynie :)))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Qwerty (IP: 5.173.*.249) 2018-09-28 14:48
Na burmistrza Tworek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Liktor (IP: 217.173.*.98) 2018-09-28 15:05
Albo Choroszczy xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alo alo (IP: 83.9.*.27) 2018-09-28 14:15
Brakuje mi w programach kandydatow remontu Warszawskiej i Krolewieckiej. Przeciez to centrum miasta, wstyd, ze turysci i mieszkancy poruszaja sie po takiej nawierzchni przy dzisiejszej technice i mozliwosciach.. . W S T Y D!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pablo (IP: 89.229.*.228) 2018-09-28 17:42
Napisz do DT a odpowiedż dostaniesz w 10 sek jak mnie wybiorą to zrobię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zagłosuję (IP: 89.231.*.50) 2018-09-28 13:32
na tego burmistrza i taki komitet co obieca że obecna spółka rybacka zniknie z naszych jezior.Pojawi się nowy zarządca i postawi na turystykę wędkarską w naszym regionie .Może te rozwiązanie spowoduje ożywienie regionu i wydłużenie sezonu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij