Do wyborów samorządowych pozostał niespełna miesiąc. Komitety wyborcze odkryły już karty i wskazały kandydatów na radnych, a także na burmistrzów i wójtów poszczególnych gmin. Przedstawiamy szczegóły!

Miasto Mrągowo
Pięcioro kandydatów ubiegać się będzie o stanowisko Burmistrza Miasta Mrągowo. W kandydaturach nie ma niespodzianek, o tych nazwiskach mówiło się już od dłuższego czasu. W pierwszej turze zmierzą się, walcząca o reelekcję Otolia Siemieniec (Mrągowska Wspólnota Samorządowa) oraz Stanisław Bułajewski (Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Bułajewskiego), Waldemar Cybul (Mrągowska Inicjatywa Społeczna), Bogdan Moroz (Prawo i Sprawiedliwość) i Dominik Tarnowski (Komitet Wyborczy Wyborców Uczciwy Samorząd – Niezależni).

Zbliżające się wybory będą w Mrągowie przeprowadzane na nowych zasadach. Miasto podzielone zostało na 3 okręgi, z których wybranych zostanie łącznie 21 radnych. W okręgu nr 1 wybranych zostanie 8 radnych, w okręgu nr 2 – 6 radnych i w okręgu nr 3 – 7 radnych. Każdy z komitetów miał prawo zgłoszenia łącznie 27 kandydatów do wszystkich okręgów.

Komitety, które zgłosiły kandydatów na burmistrza skorzystały z tego prawa i zapełniły listy w trzech okręgach. Dodatkowo w okręgu numer 1 listę z pięcioma kandydatami zgłosił Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Młodej Polskiej Emigracji „Inwestujemy w Mazury”.

Pełna lista kandydatów do Rady Miejskiej w Mrągowie:

Gmina Mrągowo
O urząd Wójta Gminy Mrągowo powalczy dwóch kandydatów. Rządzący gminą od 28 lat wójt Jerzy Krasiński (Komitet Wyborczy Wyborców J. Krasińskiego) oraz obecny radny Gminy Mrągowo Piotr Piercewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Piercewicza). W tym przypadku pewne jest, że o tym kto będzie rządził gminą przez kolejne 5 lat zdecyduje jedna tura wyborów.

Do Rady Gminy Mrągowo wystartuje łącznie 35 kandydatów, w piętnastu jednomandatowych okręgach. Większość radnych pochodzi z dwóch powyższych komitetów, ale pojedyncze osoby startują jeszcze z KWW Międzygminny Komitet Wyborczy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości.

Lista kandydatów do Rady Gminy Mrągowo – kliknij.

Gmina Piecki
W Gminie Piecki w wyborcze szranki stanie troje kandydatów – obecnie sprawująca urząd wójta Agnieszka Kurczewska (Komitet Wyborczy Wyborców Agnieszki Kurczewskiej) oraz Halina Domian (Komitet Wyborczy Wyborców „Tak dla zmiany”) i Piotr Domian (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość).

Kandydaci do Rady Gminy Piecki pochodzą z trzech powyższych komitetów, a dodatkowo swoją listę zgłosił także Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Łącznie o 15 mandatów w jednomandatowych okręgach ubiegać się będzie 37 kandydatów.

Lista kandydatów do Rady Gminy Piecki – kliknij.

Gmina Sorkwity
W tej gminie o reelekcję walczyć będzie obecny wójt Józef Maciejewski (Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Maciejewskiego), który będzie miał jednego kontrkandydata – Krzysztofa Kolczyńskiego z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

O 15 mandatów w Radzie Gminy Sorkwity będzie walczyć 31 kandydatów. Pełną listę 15 nazwisk zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Maciejewskiego, 12 kandydatów zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, a dodatkowo w wyborach wystartują kandydaci z list KWW Marii Gałązka (2 osoby), KWW Moniki Szymańskiej (1 osoba) i KWW Moniki Adamelak (1 osoba).

Lista kandydatów do Rady Gminy Sorkwity – kliknij.

Miasto i Gmina Mikołajki
Walka o urząd Burmistrza Miasta i Gminy Mikołajki toczyć się będzie pomiędzy urzędującym burmistrzem Piotrem Jakubowskim (Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Jakubowskiego), a Jackiem Kiślukiem (Komitet Wyborczy Wyborców „Teraz My”), obecnym Przewodniczącym Rady Powiatu.

W Mikołajkach swoich kandydatów do Rady Miejskiej wystawiło aż 8 komitetów wyborczych. Najwięcej kandydatów (13 osób) zgłosił komitet wyborczy obecnego burmistrza, 11 kandydatów zgłosił KWW „Teraz My”, po dwóch kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Bożeny Piotrkowskiej, po jednym KWW Sebastiana Tubis, KWW Grzegorza, KWW Zdzisława Michalaka oraz KWW Mateusza Klimka.

Lista kandydatów do Rady Miasta Mikołajki – kliknij.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij