Food Truck

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szestnie pokazali, że nauka nie musi być nudna. W miniony czwartek 20 września w murach szkoły odbył się Festiwal Nauki zorganizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera, w związku z realizacją przez szkołę projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Partnerem realizowanego projektu jest Gmina Mrągowo.

Tego dnia cała społeczność szkolna zgromadziła się na szkolnym holu. Festiwal rozpoczęła pani dyrektor Teresa Jachimowicz, która podkreśliła ważność nauk przyrodniczych zajmujących się badaniem różnych aspektów świata materialnego, ożywionego i nieożywionego. Dodała także, że dla szkół gminnych, realizacja tego projektu, to dodatkowe pomoce dydaktyczne, dodatkowe i  atrakcyjne zajęcia dla uczniów, a także ciekawe szkolenia dla nauczycieli. Następnie głos zabrał zaproszony Wójt Gminy Mrągowo, który odniósł się do istoty nauk ścisłych, przyrodniczych, badań i eksperymentów, a także oficjalnie otworzył Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej w Szestnie.

Na początku uczniowie brali aktywny udział w doświadczeniach z ciekłym azotem, między innymi przy wytwarzaniu "mgły wściekłego azotu" wykorzystywanej często w teatrach i filmach. Następnie uczniowie udali się do przygotowanych wcześniej klas na warsztaty z zakresu robotyki, nowoczesnych technologii i wirtualnej rzeczywistości, warsztatów z elektryczności, warsztatów z suchym lodem czy zajęć z fizyki. Nad całością festiwalu czuwali studenci z Uniwersytetu w Poznaniu pod opieką Pani Aleksandry Urbaniak oraz szkolny koordynator projektu Pani Mariola Baranowska.

Okazuje się, że wiedzę i umiejętności można również zdobywać bez użycia kredy, tablicy, zeszytu, długopisu i książki, w sposób bardziej atrakcyjny, przyjemny i zrozumiały. Krótko mówiąc nauka może okazać się przyjemnością. Myślimy, że po dzisiejszym wspaniałym dniu zrodzi się w naszej szkole pomysł wprowadzenia, na stałe do kalendarza szkolnego, Festiwalu Nauk.

SP w Szestnie


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij