W ostatnim tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 2 pożary, 4 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy. W interwencjach brało udział 15 zastępów straży pożarnej i 58 strażaków. 

17 września

  • Mrągowo - strażacy gasili pożar samochodu stojącego w bezpośredniej bliskości budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru pojazdu doszło do przeniesienia się ognia na drzwi garażowe oraz ocieplenie styropianowe budynku. Strażacy podali prąd gaśniczy wody na palący się samochód, a drugi na budynek mieszkalny. Po przytłumieniu ognia przewietrzono przy pomocy wentylatora osiowego budynek. Obiekt sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego.

19 września

  • Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu,
  • Zgon - na drodze krajowej 58 w okolicach miejscowości Zgon, gm. Piecki, doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów dostawczych. W wyniku zderzenia czołowego poszkodowane zostały 3 osoby, które opuściły pojazdy przed przyjazdem służb ratowniczych. Strażacy przybyli na miejsce, zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia oraz pojazdy. Wspólnie z ratownikami medycznymi rozpoczęli udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Strażacy zabezpieczyli również rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Krutyń, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, 2 patrole Policji oraz służby GDDKiA.

20 września

  • Stare Kiełbonki - na drodze krajowej 59 doszło do zderzenia dwóch pojazdów w wyniku którego jedna osoba została przewieziona do szpitala. Strażacy zabezpieczyli pojazdy oraz pomagali policji w kierowaniu ruchem drogowym.
  • Mikołajki - samochód osobowy, którym jechały dwie osoby uderzył w drzewo, a następnie spadł na dach. Podróżujące pojazdem osoby wyszły o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych i nie potrzebowały pomocy medycznej. Działania straży polegały na postawieniu samochodu na koła i odłączeniu akumulatora.

21 września

  • Nawiady - pożar trawy na nieużytkowanych powierzchniach rolnych.

23 września

  • Krutyń - zabezpieczenie rozlanej substancji ropopochodnej na drodze powiatowej,

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Margarito (IP: 178.159.*.55) 2018-12-11 20:12
female
viagra pills: http://www.geld-bombe.com/Forum%20Funktion/SMF/index.php?topic=449550.0
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rosalina (IP: 192.3.*.117) 2018-12-10 10:40
Asking questions are genuinely fastidious thing if you are not understanding anything totally,
but this piece of writing gives nice understanding yet.


my web-site; broadband internet: http://bge.stevecohen.fr/wiki/index.php/User:LaurenceStjohn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij