– W Mrągowie czujemy się dobrze, bo zostały nam stworzone idealne warunki do prowadzenia zajęć podczas zielonych szkół i kolonii – mówi Maciej Dobrzyński z firmy Livesport, która od kilku lat współpracuje z mrągowskim Ośrodkiem Polonez. Jak współpraca układa się na co dzień, co zdecydowało, że warszawska firma wybrała Mrągowo jako swoją letnią bazę? O tym w naszej rozmowie.

Od kilku lat zajmujecie się organizacją czasu dla uczestników zielonych szkół i kolonii. Skąd wziął się pomysł na tę formę działalności?
Maciej Dobrzyński: Zauważyliśmy, że jest popyt na tego typu usługi. Często organizatorzy kolonii i zielonych szkół mają problem z odpowiednim zagospodarowaniem czasu dla dzieci i młodzieży, tak by był to czas spędzony aktywnie, ciekawie i by wszyscy byli zadowoleni. Nasz zespół animatorów jest doskonale przeszkolony, wie w jaki sposób wykorzystać czas wolny, co zrobić, by dzieci się nie nudziły.

Spotykamy się w Mrągowie, gdzie na co dzień, szczególnie w okresie wakacyjnym spędzacie większość czasu. Czemu Wasz wybór padł na nasze miasto?
Okazało się, że w Ośrodku Polonez w Mrągowie znaleźliśmy doskonałą bazę do organizacji naszych eventów dla dzieci i młodzieży. Przez całe wakacje spędzamy tu niemal całe tygodnie, dbając o to, by dzieci się nie nudziły i wywiozły stąd jak najlepsze wspomnienia.
Co ciekawe, pierwszy raz, gdy przyjechaliśmy tu kilka lat temu nie było tak pięknie. Widać było potencjał, widać było ambitnych gospodarzy tego miejsca, którzy przedstawiali nam plany na zmianę wizerunku, ale sam ośrodek był jeszcze przed modernizacją i nie wyglądał zbyt dobrze. Mimo wszystko nawiązaliśmy współpracę i po tych kilku latach muszę przyznać, że sytuacja zmieniła się całkowicie.

To znaczy?
Chodzi o to, co wydarzyło się tu w ostatnich latach. Zmiany są ogromne począwszy od warunków mieszkalnych, które są dużo lepsze niż kilka lat temu, a skończywszy na infrastrukturze ośrodka, która przeszła rewitalizację. W tym sezonie mogliśmy korzystać m.in. z nowoczesnej bazy treningowej, nowych kortów tenisowych, a także terenów zielonych, na których mogliśmy spokojnie prowadzić nasze zajęcia dla dzieci i młodzieży. Widać dobrą rękę gospodarza, szczególnie gdy przyjrzymy się temu jak wyglądało boisko piłkarskie kilka lat temu, a jak wygląda teraz. Gdy przyjechaliśmy tu przed tegorocznym sezonem widzieliśmy, że przeprowadzono szereg inwestycji i już nie mogliśmy doczekać się wakacji, by móc skorzystać z nowej infrastruktury.

Położenie ośrodka na uboczu miasta to plus czy minus tego miejsca?
Zdecydowanie plus. Ośrodek Polonez ma doskonałe położenie, bo mamy tu mnóstwo terenów zielonych, ale i bliskość niedocenianego moim zdaniem jeziora Czarne. Wiadomo, że najsłynniejszym mrągowskim jeziorem jest Czos, z racji położenia w centralnym punkcie miasta, ale naprawdę warto docenić także Czarne. I my cenimy sobie to miejsce za spokój i bezpieczeństwo. W trakcie sezonu przeprowadzamy mnóstwo zajęć na wodzie, dzieci są zadowolone, my także. Takie, a nie inne położenie ośrodka to doskonała sprawa, bo mamy do wykorzystania mnóstwo terenów zielonych, na których prowadzimy zajęcia, a także całą infrastrukturę.

Wasza współpraca z Polonezem trwa już dłuższy czas. Czy w kolejnych sezonach będziecie tu wracać?
Na pewno. Spotykamy tu fantastycznych ludzi, z którymi doskonale nam się współpracuje. Uważam, że samo Mrągowo to miejsce przyjazne turystom, a ośrodek jest świetnym miejscem do organizacji zielonych szkół czy kolonii letnich. Zawsze z przyjemnością tu wracamy i tak z pewnością będzie w kolejnych latach. Liczę na to, że ośrodek nadal będzie się rozwijał, bo właściciele ośrodka mają takie plany. To jest pozytywna informacja dla nas, dla uczestników obozów, ale myślę, że i dla mieszkańców miasta, bo wiem, że wiele lat temu było to miejsce cenione. Później nieco podupadło, ale widzę, że nowi-starzy właściciele obrali dobry kurs i systematycznie rewitalizują ośrodek.

* Artykuł sponsorowany.

Słowa kluczowe:
polonez livesport mrągowo 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij