Rok 2018 jest dla mrągowskiej firmy AdamS rokiem szczególnym. Przedsiębiorstwo specjalizujące się od 1993 roku w produkcji stolarki budowlanej z PCV, w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Specjalnie z tej okazji powstał film okolicznościowy o działalności firmy.

Jest rok 1993, w Polsce wiele się dzieje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje pierwszy koncert, z wizytą do Polski przyjeżdża Matka Teresa z Kalkuty, rusza produkcja samochodu dostawczego Lublin, a telewizja Polsat rozpoczyna nadawanie „Informacji”. W tym samym roku na Mazurach, w mieście nad jeziorem Czos, produkcję okien rozpoczyna AdamS.

- Na początku lat 90-tych potrzebowałem okien do mojej nowej inwestycji. Niestety, produkt, który zamówiłem nie spełniał moich oczekiwań. I tak własnymi siłami rozpoczęliśmy małą produkcję - z sentymentem wspomina Henryk Pędzich, właściciel firmy AdamS.

Momentem zwrotnym w historii firmy była budowa nowej siedziby i hali w Mrągowie. Ta „przeprowadzka” umożliwiła zwiększenie liczby zatrudnionych pracowników i podniesienie komfortu ich pracy, a także zwiększenie ilości i jakości produkowanych okien.

W ten sposób rodzinna firma, początkowo zatrudniająca kilkunastu pracowników i produkująca 100 okien miesięcznie w jednym, niewielkim zakładzie produkcyjnym, w ciągu ćwierćwiecza przekształciła się w lidera z ugruntowaną pozycją w branży stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce. Obecnie zatrudnia blisko 500 pracowników, a z hal produkcyjnych wyjeżdża 1 000 okien każdego dnia.

Ćwierć wieku istnienia firma AdamS zawdzięcza przede wszystkim swoim pracownikom, dyrektorom handlowym, koordynatorom regionów i przedstawicielom zagranicznym. To dzięki nim udało się zrealizować śmiałe plany. Obecnie przedsiębiorstwo z szeroko „otwartymi oknami” patrzy w przyszłość i ma nadzieję, że kolejne 25 lat obfitować będzie w sukcesy na rynku stolarki budowlanej.

Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij