Mieszkańcy Kosewa przygotowują się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Upamiętnić tę szczególną w historii narodu datę zamierzają mszą świętą w intencji ojczyzny, uroczystą akademią, ale także odsłaniając obelisk z pamiątkową tablicą. Jubileuszowe świętowanie w Kosewie zaplanowano na 29 września.

 

 

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Kosewie to inicjatywa sołtysa, rady sołeckiej i księdza proboszcza Parafii w Kosewie. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w intencji ojczyzny. Nabożeństwo w miejscowym kościele ma być dziękczynieniem Bogu za ludzi, którzy walczyli w jej obronie, i którym tę niepodległość zawdzięczamy, tłumaczy sołtys Kosewa Roman Rapkowski.

Następnie na placu przy kościele w Kosewie zaplanowano akademię o charakterze patriotycznym w wykonaniu uczniów SP w Kosewie pod kierunkiem pani Katarzyny Rapkowskiej oraz odsłonięcie obelisku. Mieszkańcy Kosewa chcą godnie przeżyć ten jubileusz. By po tak ważnym historycznym wydarzeniu w życiu lokalnej społeczności pozostał ślad postanowili postawić we wsi kamień z pamiątkową tablicą. Obelisk będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń. Uroczystość zakończy wspólny posiłek.

– Uroczystość poświęconą odzyskaniu niepodległości rozpoczniemy 29 września o godzinie 11:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania. Liturgii będzie również towarzyszyła oprawa w postaci pocztów sztandarowych i zaproszonych gości. Następnie odbędzie się poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowej tablicy, która ma być symbolem naszej wdzięczności – dodaje Roman Rapkowski, sołtys Kosewa.

Patronat Narodowy nad uroczystościami w stulecie odzyskania Niepodległości objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij