Zmodernizowanego obiektu sportowego doczekali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie. Na terenie szkoły zostały przebudowane boiska oraz powstał kompleks do zajęć lekkoatletycznych. Zobaczcie jak prezentuje się nowa infrastruktura sportowa na terenie mrągowskiej „Czwórki”.

Przy Szkole Podstawowej nr 4 na osiedlu Mazurskim w Mrągowie, w miejscu istniejących wcześniej boisk, powstały dwa nowe, wielofunkcyjne, do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego i badmintona. Zmodernizowana infrastruktura z pewnością poszerzy możliwości prowadzenia zajęć sportowych.

- Wszystkie roboty budowlane zostały już zakończone. Obiekt jest już gotowy do użytkowania i można z niego korzystać. Obecnie trwają procedury dotyczące zakupu sprzętu lekkoatletycznego - poinformował nas Tomasz Witkowicz, zastępca burmistrza miasta. - Sądzę, że ta inwestycja bardzo dobrze wpłynie na rozwój sportu w naszym miescie.

Rozpoczęta w kwietniu bieżącego roku inwestycja, zakończyła się wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Uczniowie mają do swojej dyspozycji dwa nowe boiska.

Dodatkowo na terenie szkoły powstały dwie bieżnie do biegów na 60 i 100 metrów, miejsce do rzutu kulą i stanowiska do skoku w dal.

Szkoła Podstawowa nr 4 na osiedlu Mazurskim to placówka licząca ponad 600 uczniów, która dotychczas nie była wyposażona w tak w rozbudowaną infrastrukturę do uprawiania sportu. - Cieszę się, że powstało kolejne miejsce, które służyć będzie rozwojowi talentów sportowych dzieci i młodzieży - mówi Edward Suchan, dyrektor SP nr 4.

Przebudowa boisk została sfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Jego budowa kosztowała ponad 740 tys. zł. Kwota dofinansowania wyniosła 600 tys. zł. Pozostałą część dołożono z budżetu miasta.

pj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# tot 2018-09-16 17:33
Polski narod.-niezrobi a narzekaja.Zrobi a i Tez narzekaja..smie szni ludzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość 2018-09-14 15:49
Nie ma miejsca do tenisa ziemnego, badmintona i nie wykonuje sie rzutu kula tylko pchniecie kulą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan 2018-09-12 14:27
A czemu koszy nie wymienili i zostawili stare obite i nie wymiarowe??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mir 2018-09-12 14:33
Cytuję Jan:
A czemu koszy nie wymienili i zostawili stare obite i nie wymiarowe??

U nas wszystko robi się na sztukę, aby było. To samo z szerokoscią boiska, ciężko było poszerzyć 2m .... Szkoda gadać ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij