Niepublicznym Przedszkolem w Sorkwitach od września kierować zaczęła Monika Jaworska, znana w lokalnym środowisku jako wieloletni dyrektor placówki w Rozogach. Przeczytajcie, jakie są jej plany na rozwój dzieci i miejsca, którym zaczęła zarządzać.

Wybrana nową dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Sorkwitach Monika Jaworska od pięciu lat kieruje placówką w Rozogach. Doświadczenia jej więc nie brakuje. Z rozmowy z nami wynika, że nie brak jej także entuzjazmu.

Wiemy, że od lat kieruje Pani przedszkolem „Słoneczko” w Rozogach, dlaczego robi Pani w życiu właśnie to? Czy to z miłości do dzieci?

Moją przygodę z przedszkolem rozpoczęłam prawie dziesięć lat temu. Przez pierwsze lata pracy byłam nauczycielką grupy młodszej, a gdy pani dyrektor Beata Kotwica po 30 latach pracy przeszła na zasłużoną emeryturę, zdecydowałam się prowadzić Przedszkole w Rozogach. Moim życiowym celem jest praca z dziećmi. To daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Zawsze największą nagrodą jest dla mnie uśmiech moich podopiecznych.

Zawsze największą nagrodą jest dla mnie uśmiech moich podopiecznych.

Skąd decyzja, by zarządzać kolejnym przedszkolem?

Zawsze lubiłam podejmować nowe wyzwania. Myślę że moja decyzja jest adekwatna do moich życiowych założeń. Zależy mi na dobru, a przede wszystkim na rozwoju dzieci. Pragnę rozbudzić ciekawość oraz wewnętrzną motywację do samodzielnego działania i poznawania świata. Najczęściej poprzez wyjazdy edukacyjne i występy podczas imprez na terenie naszej gminy. Staram się podążać za potrzebami dziecka, obserwować jego umiejętności, tak aby móc stawiać przed nimi coraz to nowsze wyzwania.

Czy przedszkole w Sorkwitach wymaga remontu i zmian? Jakie ma Pani na to miejsce plany?

Przedszkole wymaga remontu zarówno z zewnątrz, jak również w środku budynku. Już przed otwarciem mogłam liczyć na pomoc i wsparcie rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Myślę że znajdą się ludzie, którzy pomogą mi wyposażyć i wyremontować budynek, tak aby dzieci przychodziły z radością do kolorowego przedszkola. Za priorytet uważam odnowienie elewacji budynku oraz remont łazienki. Poza tym pragnę zagospodarować teren zieleni przed wejściem do placówki, a moim marzeniem jest pozyskanie środków unijnych na stworzenie pięknego placu zabaw dla dzieci. O potrzebach placówki można by pisać wiele, bo przecież rozwój dzieci jest najważniejszy, ich bezpieczeństwo i uśmiech.

Zależy mi na dobru, a przede wszystkim na rozwoju dzieci.

Decyzja o wyborze Moniki Jaworskiej na dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Sorkwitach zapadła z końcem lipca. Kandydatura zyskała poparcie komisji. W jej ofercie znalazły się m.in. zajęcia z użyciem urządzeń interaktywnych (magiczny dywan, tablety, tablice multimedialne), rytmika, zumba oraz szereg wyjazdów edukacyjnych.

Rozmawiała Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij