W pierwszym tygodniu września na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 3 pożary, 5 miejscowych zagrożeń i jeden alarm fałszywy. W interwencjach brało udział 16 zastępów straży pożarnej i 39 strażaków.

4 września

  • Olszewo - droga krajowa 16 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowali tylko kierowcy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazdy.
  • Wyszembork - strażacy z JRG Mrągowo i OSP Wyszembork zostali zadysponowani do pożaru spalinowego rębaka do drewna na terenie tartaku. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar maszyny, który nieskutecznie próbowali ugasić pracownicy przy pomocy gaśnic proszkowych. Podano prąd piany gaśniczej na palące się urządzenia, a następnie przy pomocy wózków widłowych zdjęto pokrywę komory silnikowej umożliwiając dotarcie do ukrytych zarzewi ognia. Całe urządzenie schłodzono. Dzięki sprawnej akcji pracowników i zastępów straży pożarnej nie dopuszczono do przeniesienia się ognia na pryzmy zrębek.

5 września

  • Mrągowo - strażacy zostali zadysponowani na jezioro Czos, gdzie zauważono łabędzia zaplątanego w żyłkę. Mimo użycia łodzi nie udało się złapać ptaka, żyłka nie krępowała ruchów. W uzgodnieniu ze Strażą Miejską odstąpiono od dalszych działań.

6 września

  • Mrągowo - strażacy zostali poinformowani o młodym wycieńczonym bocianie, który chodzi pomiędzy samochodami na parkingu przy ulicy Oficerskiej. Próba złapania nie powiodła się i bocian odleciał.
  • Mrągowo - alarm fałszywy w dobrej wierze,
  • Baranowo - zabezpieczenie gniazd os znajdującego się na terenie Szkoły Podstawowej.

7 września

  • Łuknajno - strażacy z OSP Mikołajki ugasili pożar skutera na ulicy,
  • Prusinowo - na drodze wojewódzkiej 601 doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. W wyniku wypadku kierujący motorowerem został ranny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazdy, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników ZRM poszkodowany został przekazany, a następnie przewieziony na dalszą obserwację do szpitala w Mrągowie. Miejsce zdarzenia przekazano policji.

8 września

  • Spychowo - powiat szczycieński - w związku z wywróceniem się kajaka i tonięciem jednej z osób na miejsce działań zadysponowano grupę ratownictwa wodno - nurkowego z KP PSP w Mrągowie. Osoba została wydobyta z wody przed dojazdem grupy.
  • Mrągowo - pożar instalacji w skrzynce głównego przyłącza energetycznego do budynku.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij