O tym, że w Pieckach powinien zostać wybudowany nowy amfiteatr mówiło się od dawna. Miejsce, w którym odbywa się co roku wiele imprez, wymaga generalnego remontu. Władze Gminy obecnie są na etapie pozyskiwania środków na realizację tej inwestycji.

Z informacji jakie otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Pieckach na nowy amfiteatr będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Gmina stara się obecnie pozyskać środki w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja na lata 2014-2020. Wysokość potencjalnego dofinansowania to ponad 735 tys. euro. Ostateczna ocena projektu zapadanie w przyszłym roku.

- Budowa nowego i funkcjonalnego obiektu umożliwi rozszerzenie oferty kulturalnej realizowanej w naszej gminie. Uzyskanie dofinansowania i realizacja projektu pozwoli na poprawę estetyki miejscowości przy niewielkim wkładzie finansowym gminy - mówi Wójt Gminy Piecki Agnieszka Kurczewska.

Fot. Projekt nowego amfiteatru w Pieckach

W głębi terenu, na którym obecnie znajduje się stary już obiekt, zlokalizowany zostanie amfiteatr ze sceną, budynkiem zaplecza scenicznego, widownią na ok. 360 osób oraz miejscem pod reżyserkę dźwięku. Przed sceną utwardzony plac wykorzystany zostanie jako miejsce do tańczenia lub organizację innych imprez. Prócz szlaków komunikacyjnych, miejsc parkingowych, roślinności, zaplanowano też plac, który może służyć organizacji imprez plenerowych lub np. jako lodowisko.

pj/ Urząd Gminy Piecki


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij