Tegoroczne dożynki w gminie Mikołajki odbędą się w Baranowie. Mieszkańcy wsi organizują święto plonów w najbliższą sobotę.

Wydarzenie rozpocznie się 8 września o godzinie 15.00 mszą świętą. Odbędzie się ona na placu za kościołem. Gospodarzami dożynek są mieszkańcy Baranowa i to oni szykują najciekawsze punkty programu. Podczas święta plonów królować będzie wiejska kuchnia - specjały będą dostępne dla wszystkich od godziny 16.00. Wśród nich nie tylko domowe ciasta, ale także różnego rodzaju przetwory, wędliny i ciepłe dania.

Baranowska impreza będzie bardzo aktywna. Za animacje i konkurencje dla całych rodzin odpowiada firma BartBo i szykuje nie lada wyzwania: od przeciągania liny po rzut beretem. W sumie trzy godziny zmagań, w których udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku.

Za oprawę artystyczną będą odpowiadać zespoły folklorystyczne (w tym obrządek dożynkowy zaplanowany na godzinę 16.00) oraz szantowo - rockowe. Na scenie zobaczymy też mikołajską młodzież z repertuarem coverowym.

Zakończeniem dożynek będzie biesiada przy muzyce na żywo.

Mateusz Klimek

Słowa kluczowe:
Baranowo dożynki Gmin Mikołajki 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij