Ostatni tydzień wakacji był bardzo spokojny na terenie powiatu mrągowskiego. Zanotowano tylko 5 miejscowych zagrożeń. We wszystkich interwencjach brało udział 8 zastępów straży pożarnej i 31 strażaków.

28 sierpnia

  • Mrągowo - na obwodnicy Mrągowa samochód dostawczy ciągnący przyczepę uderzył w bariery energochłonne. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem doznał niegroźnych obrażeń, ale po przebadaniu przez ratowników medycznych został przewieziony na obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazd. W wyniku wypadku doszło do zanieczyszczenia drogi płynami eksploatacyjnymi, które zostały zabezpieczone przez strażaków. Na miejsce została zadysponowana służba drogowa w celu usunięcia zanieczyszczeń i naprawy uszkodzonych elementów infrastruktury drogowej.

31 sierpnia

  • Zawada - pomoc w działaniach policji i Zespołu Ratownictwa Medycznego,
  • Mrągowo - pomoc w działaniach Zespołu Ratownictwa Medycznego, sprawdzenie mieszkania pod kątem występowania tlenku węgla,

1 września

  • Szestno - na drodze wojewódzkiej 591 doszło do wypadku z udziałem motocykla. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia poszkodowany kierowca jednośladu siedział na poboczu drogi. Po przebadaniu przez ratowników medycznych został przewieziony na dalszą obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazd.
  • Mrągowo - sprawdzenie mieszkania pod kątem występowania zapachu substancji ropopochodnych, stwierdzono nieprawidłowe działania wentylacji w obiekcie.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij