W Parku Lotników powstał pierwszy w Mrągowie i jeden z nielicznych w Polsce Park Parkour, czyli miejsce do wyczynowego pokonywania przeszkód. Warta ponad 90 tys. zł inwestycja realizowana była z funduszy Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 r.

Przez ostatnie tygodnie w Parku Lotników, za urzędem miasta w Mrągowie, trwały prace budowlane związane z realizacją inwestycji z budżetu obywatelskiego. W miejscu nieużywanego boiska do piłki nożnej powstał Park Parkour. Inwestycja została już oddana do użytku, a w miniony weekend zobaczyć można było już dzieci, które sprawdzały jego funkcjonalność.

Płyty wykonane są ze wzmocnionej sklejki laminowanej o powierzchni redukującej poślizgi i ułatwiającej np. wspinanie się na zbudowane z płyt ściany. Wszystkie elementy rurowego systemu są malowane proszkowo zgodnie z obowiązującymi normami, co zapewnia powłoce zwiększoną trwałość, a całej konstrukcji nadaje estetycznego i unikalnego wyglądu. Dzięki zastosowaniu mat otworowych nawierzchnia będzie bezpieczna dla użytkowników.

Przypomnijmy, na projekt ten zagłosowało ponad pół tysiąca mieszkańców. Całkowity koszt inwestycji powstającej w Parku Lotników to 96 999, 87 zł. W Polsce podobne parki mają Gdańsk, Gdynia, Kraków, Wrocław, Białystok, Warszawa, Ełk i Wałbrzych. Za kilka dni dołączy do nich Mrągowo.

mb


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij