W Parku Lotników powstał pierwszy w Mrągowie i jeden z nielicznych w Polsce Park Parkour, czyli miejsce do wyczynowego pokonywania przeszkód. Warta ponad 90 tys. zł inwestycja realizowana była z funduszy Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 r.

Przez ostatnie tygodnie w Parku Lotników, za urzędem miasta w Mrągowie, trwały prace budowlane związane z realizacją inwestycji z budżetu obywatelskiego. W miejscu nieużywanego boiska do piłki nożnej powstał Park Parkour. Inwestycja została już oddana do użytku, a w miniony weekend zobaczyć można było już dzieci, które sprawdzały jego funkcjonalność.

Płyty wykonane są ze wzmocnionej sklejki laminowanej o powierzchni redukującej poślizgi i ułatwiającej np. wspinanie się na zbudowane z płyt ściany. Wszystkie elementy rurowego systemu są malowane proszkowo zgodnie z obowiązującymi normami, co zapewnia powłoce zwiększoną trwałość, a całej konstrukcji nadaje estetycznego i unikalnego wyglądu. Dzięki zastosowaniu mat otworowych nawierzchnia będzie bezpieczna dla użytkowników.

Przypomnijmy, na projekt ten zagłosowało ponad pół tysiąca mieszkańców. Całkowity koszt inwestycji powstającej w Parku Lotników to 96 999, 87 zł. W Polsce podobne parki mają Gdańsk, Gdynia, Kraków, Wrocław, Białystok, Warszawa, Ełk i Wałbrzych. Za kilka dni dołączy do nich Mrągowo.

mb

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ja 2018-09-13 15:15
90 tyś !!!
Ludzie kochani. Jak kiedyś chcieliśmy poszaleć się na rolkach to jeden przyniósł rurę, drugiego ojciec pospawał, trzeci przywiózł palety, sklejkę i zrobiliśmy skocznię. I każdy o to dbał.
I jeszcze raz - 90 tyś !!!?
Oby ktoś chciał na tym skakać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ekhem 2018-10-01 13:09
Pani to chyba nie zna dzisiejszych standardów i mody...Dzieci wolą parkur niż jazdę na dinozaurach i jeżdżenie na świniach do miasta po proszek do prania. Według mnie to bardzo dobry pomysł, bo dzieci mogą sobie tam pobiegać, anie siedzieć w domu i grać na komputerze bądź palenie e-papierosów i rozbijanie butelek o ściany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja 2018-09-11 11:42
I to sa sposoby by mlodych zatrzymac jak sie nie ma glowy do rzadzenia trza oddac sprzet i wiek nie ten wnuki bawic i z godnoscia odejsc.Ludziska wy takich rzeczy potrzebujecie a mieszkac pod mostem bo ni mieszkan ,pracy by rodziny zakladac,myslta !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# D.C. 2018-09-11 03:03
A ja sie pytam czemu ma sluzyc ten daszek na ktory sypia sie ceglowki z budynku przy krolewieckiej? Ten obok "rybolu"..
Wazne ze na parkur fundusz jest..bezpiecze nstwo jest drugorzedna sprawa..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Patryk 2018-09-10 15:52
Co się stało z skat parkiem na ul Mickiewicza ;( ja się pytam ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij