Ruszają zajęcia pozaszkolne w Centrum Kultury i Turystyki oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie. W programach zabawy taneczne, muzyczne, naukowe i artystyczne. Wszystkie propozycje są nie tylko sposobem na nudę, sprawdźcie propozycje dla najmłodszych mieszkańców.

Mają rozbudzać w dziecku zainteresowanie światem, pozwalają poznać drzemiące w dzieciach talenty i dostarczać poza książkowej wiedzy. Jak każdego roku, wraz z pierwszym dzwonkiem, w Młodzieżowym Domu Kultury i Centrum Kultury w Mrągowie ruszają zajęcia pozaszkolne. Sprawdźcie propozycje i znajdźcie dla swojej pociechy zajęcia idealne.

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza

Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie od lat rozwija w dzieciach pasje do tańca. Zajęcia taneczne skierowane są do różnych grup wiekowych, a nabyte umiejętności uczestnicy prezentują podczas występów na imprezach miejskich i akcjach charytatywnych oraz podczas zawodów.

W MDK Wasza pociecha może nauczyć się także gry na gitarze, uczęszczać na zajęcia rękodzielnicze, gdzie w programie przewidziano wykonywanie lalek czy szycie na maszynie, zajęcia artystyczne z malarstwa, rysunku, modelowania i grafiki. Wasze dziecko będzie mogło poznać tajniki chemii i fizyki - na zajęciach naukowo - technicznych "Mały Einstein" oraz podstaw programowania - na zajęciach z robotyki, a zainteresowani fotografią analogową i cyfrową mogą zapisać się na zajęcia fotograficzne.

W tym roku w MDK ruszają nowe zajęcia - „Łamigłówki mądrej główki - Mały Kopernik”, podczas których najmłodsi ćwiczyć będą umysł, wykorzystując gry, doświadczenia i łamigłówki. Oferta skierowana jest także do najmłodszych mrągowian.

Do Akademii Przedszkolaka mogą uczęszczać już trzylatki, które oprócz swobodnej zabawy uczyć się będą śpiewu, tańca i rytmiki oraz wzbogacać umiejętności manualne. To także szansa, by dziecko stawiało pierwsze kroki na scenie podczas imprez organizowanych przez placówkę.

Pełną ofertę oraz terminarz spotkań organizacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury znajdziecie tu.

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie startuje z zajęciami

Trwają zapisy na warsztaty i zajęcia prowadzone w mrągowskim CKiT. Osobom, które chciałyby rozwijać swoją kreatywność i swoje manulane umiejętności polecamy zajęcia odbywające się w pracowni plastycznej pod kierunkiem Doroty Kruszewskiej. Pani Dorota zaprasza także chętnych do pracowni malarskiej czy pracowni witrażu.

Dla tych, którzy chcą szlifować swoje taneczne umiejętności zachęcamy do spotkania z Martą Szymborską, choreograf i instruktor Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego. Na zajęciach nauczycie się podstaw tańca współczesnego i stworzycie wspólnie z Panią Martą wiele choreografii. Wszystkim miłośnikom breakdance polecamy zajęcia pod okiem wieloletniego tancerza prężnie działającego w ekipie Młode Wilki Wataha z Kętrzyna - do instruktora Roberta Grynisa. Do nauki tego unikatowego rodzaju tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych zachęcamy w dużej mierze chłopców.

Mamy także propozycję dla odważnych fascynatów sztuki alternatywnej. Pod okiem instruktorki Justyny Zapały nauczycie się technik fireshow przy użyciu różnych sprzętów. Zapraszamy mrągowską młodzież do Teatru Światła, który rusza w październiku. Śpiewające i chcące nauczyć się gry na jakimś instrumencie dzieci i młodzież zapraszamy do pracowni muzycznej czy na zajęcia Studia Wokalnego Sukces i Orkiestry Dętej Mrongowia. A chórzystów młodych duchem zapraszamy w szeregi Chóru Kamerton, który od ponad 10 lat działa przy Centrum Kultury i Turystyki.

Myślicie o tym, żeby wzmocnić swoją kondycję fizyczną i poprawić samopoczucie. To proponujemy zajęcia z Agnieszką Dobrosielską - instruktorką fitness i fizjoterapeutką.

Więcej informacji o poszczególnych zajęciach można uzyskać w CKiT w dziale organizacji imprez oraz telefonicznie: 89 743 34 53 lub 89 743 34 65. Zapisy przyjmowane są w CKiT lub u poszczególnych instruktorów (w wyznaczonym dniu spotkania lub bezpośrednio na zajęciach).

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij