Food Truck

Okolice Mrągowa warto poznawać z każdej perspektywy, stąd LOT „Ziemia Mrągowska” wspólnie z MCIT przygotowały dla mieszkańców dwie propozycje. Pierwsza skierowana jest do doświadczonych piechurów, a druga dla miłośników dwóch kółek. Sprawdźcie szczegóły.

Blisko 50 km do pokonania pieszo przez najpiękniejsze szlaki piesze regionu i nasyp przedwojennej kolei łączący Mrągowo z Rucianem Nidą to propozycja MCIT oraz LOT „Ziemia Mrągowska” na spędzenie aktywnie niedzieli (9 września). Uczestnicy spotkają się o 7:25 na dworcu autobusowym w Mrągowie, by udać się autobusem do Spychowa.

– Przez miejscowość przebiega szlak pieszy im. M. Wańkowicza (niebieski), którym udamy się do Zgonu. Tu dotrzemy do szlaku żółtego im. K. Małłka. Po drodze mijamy rezerwat Zakręt z pływającymi wyspami oraz pomniki przyrody: Królewską Sosnę oraz Dąb nad Mukrem. Wschodnim brzegiem j. Mokrego, kierując się na północ dotrzemy do nasypu kolejowego Ukta - Piecki. Przejdziemy nim do Piecek i następnie do Mrągowa. Przewidywalna godzina zakończenia to 19:00 – zachęca Robert Wróbel, kierownik MCIT.

Jeśli chcielibyście poznać te malownicze tereny, to pamiętajcie o wcześniejszym zgłoszeniu się do Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej. Możecie też zapisać się, wysyłając maila na adres info@it.mragowo.pl.

Jeżeli piesza wycieczka Was nie zachęca, to może skusicie się na rajd rowerowy, który zaplanowano tydzień później. W sobotę (15 września) o 10:00 spod Centrum Kultury i Turystyki będzie można na dwóch kółkach ruszyć w podróż po okolicznych wsiach i miejscowościach. Do pokonania będą 52 km, a czas na przejechanie trasy to 6 godzin.

– Z Mrągowa udamy się najpierw na północ: Popowo Salęckie, Szestno, Kiersztanowo, Gizewo. Następnie przez Lasy Sorkwickie do Bagienic Małych i Marcinkowa. Na południu przejedziemy przez Karwie i Wierzbowo do Góry Czterech Wiatrów, skąd wokół jeziora Czos do Festiwalowego Amfiteatru – dodaje Robert Wróbel.

W tym przypadku zapisy nie obowiązują, więc wystarczy, że w dniu rajdu pojawicie się na rowerze pod CkiT.

Organizatorzy, jak do tej pory, zorganizowali już ponad 120 rajdów krajoznawczych po Mazurach, które mają na celu promocję turystyki pieszej i rowerowej w regionie.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij