To będzie bardzo sportowy koniec wakacji w Mrągowie. W niedzielę 2 września czekają nas emocje związane z finałem LOTTO Triathlon Energy 2018 w Mrągowie! Serdecznie zapraszamy do kibicowania, ale i do uczestnictwa, bo już teraz rozdajemy 3 pakiety startowe dla naszych czytelników! Szczegóły w artykule!

- Przed rokiem do Mrągowa przybyło ponad 500 zawodników, część z nich w dniu startu z uwagi na trudne warunki atmosferyczne zrezygnowało ze startu, ale wszyscy podkreślali wspaniałą atmosferę i świetny klimat podczas imprezy - mówi Adam Greczyło, organizator imprezy.

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zapraszają zawodników w ostatni weekend wakacji do miasta nad jeziorem Czos. Obok wyścigu na trzech dystansach (1/2, 1/4 i 1/8) do dyspozycji jest rywalizacja sztafet na każdym dystansie oraz dodatkowo Möller’s Energy KidsRun, czyli rywalizacja najmłodszych na trzech dystansach 200, 500 i 1000 metrów.

- W tym roku Mrągowo obchodzi swój Jubileusz. Będzie to szczególny czas dla Mieszkańców, wspólne świętowanie, liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, inspirujące spotkania, wspomnienia i podsumowania. Cieszymy się, że po raz drugi zagości u nas finał cyklu Triathlon Energy. Mamy nadzieję, że zawodnikom spodoba się przygotowana przez Organizatora trasa, a kibice skorzystają z atrakcji i aktywności oferowanych przez Mrągowo. Serdecznie zapraszam - mówi Otolia Anna Siemieniec, burmistrz Mrągowa

Pięć jezior w granicach miasta, lasy, piękna przyroda, otwarte przestrzenie oraz bardzo dobrze przygotowana infrastruktura sportowa zachęcają do aktywnego wypoczynku. Siłownie plenerowe, dwa boiska Orlik, najdłuższa w regionie promenada nad jeziorem, 250 km oznakowanych tras rowerowych w okolicy Mrągowa i 10 km ścieżek rowerowych w samym mieście, nowoczesny plac zabaw z atrakcjami dla dzieci i młodzieży wraz z kompleksem boisk do gry w piłkę, bezpłatne oświetlone korty tenisowe, szlak kajakowy rzeki Dajny, wypożyczalnie rowerów, sprzętu wodnego, quady, pole do paintballa oraz tor gokartowy.

Sport to ważny element rozwoju mrągowskiej społeczności. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy „Strategię rozwoju sportu i wolontariatu sportowego dla Mrągowa „SPORT ZMIENIA”, która została opracowana z wykorzystaniem nowoczesnych metod mapowania i partycypacji. Jest to pierwsza w Polsce strategia sportu uwzględniającą szeroki udział społeczności lokalnej oraz partnerów zewnętrznych. W Mrągowie działa ponad 20 organizacji i klubów sportowych!

Drugi rok z rzędu, w polskiej stolicy muzyki country, obędzie się zwieńczenie sezonu triathlonowego. W niedzielę 2 września 2018 roku w Mrągowie odbędą się finałowe zawody cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018, w których najlepsi zawodnicy w przekroju sześciu imprez będą walczyć o podium w klasyfikacji generalnej. Impreza jest dedykowana nie tylko zawodnikom biorącym udział w sportowej rywalizacji ale również ich rodzinom, turystom i przede wszystkim mieszkańcom Mrągowa. Zawodnicy zmierzą się z ambitną trasą, biegnącą po obszarze pojezierza mrągowskiego. Start i meta imprezy będą zlokalizowane przy plaży miejskiej.

Szczegóły tras na stronie organizatora – przejdź na triathlonenergy.pl

<<< KONKURS>>>
Zapraszamy na naszego facebooka, gdzie ogłosiliśmy konkurs dla naszych czytelników! Do wygrania pakiety startowe na wybrane przez Was trasy czyli 1/8, ¼ lub ½ IronMan. Aby wziąć udział w konkursie należy zostawić komentarz pod postem zamieszczonym na naszym facebooku – kliknij, aby przejść dalej!

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij