Piecki znalazły się wśród osiemnastu gmin z województwa, które otrzymały granty na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców z programu „Ja w internecie”. Działania, realizowane przez Fundację Legalna Kultura, mają nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu w życiu codziennym i w biznesie.

Ponad 87 tys. zł unijnego dofinansowania trafiło do budżetu Gminy Piecki. Kwota ta przeznaczona zostanie na realizację szkoleń z programu „Ja w internecie” oraz zakup sprzętu komputerowego.

Program realizowany przez Fundację Legalna Kultura ma nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić pozycję uczestników na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Z możliwości bezpłatnego podniesienia swoich umiejętności skorzysta 156 mieszkańców gminy Piecki. Tematyka szkoleń ma odpowiadać na ich potrzeby. Zajęcia w czterech grupach tematycznych - rodzic w Internecie, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych oraz rolnik w sieci, mają ruszyć z końcem roku.

Samorządy z naszego regionu mają jeszcze szansę na dofinansowanie w wysokości do 150 tysięcy złotych z programu "Ja w internecie". Do 20 września trwać będzie kolejny nabór w województwie warmińsko-mazurskim.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Piecek (IP: 94.254.*.53) 2018-08-25 00:20
Jprd tyle kasy ma takie gowno...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij