Ładna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad mazurskimi jeziorami. Jak się jednak okazuje, relaks nad wodą idzie w parze z alkoholem, a pijani sternicy to nierzadki widok. Tylko w miniony weekend mikołajscy wodniacy zatrzymali trzech pijanych sterników.

Do pierwszej interwencji mikołajskich wodniaków doszło w miniony piątek na jeziorze Tałty. Mieszkaniec Gdyni wsiadł za stery łodzi motorowej po spożyciu alkoholu. Kolejnego pijanego sternika zatrzymali w sobotę. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę ponieważ pomimo zakazu wytwarzał duże fale. Podczas interwencji okazało się, że to nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się 44-latek. Mieszkaniec Ustki był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,2 promila. Godzinę później doszło do podobnej sytuacji. Mieszkaniec Radomia pływając łodzią motorową, zlekceważył znak zakazu. Niestety i on był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy. Za żeglowanie na podwójnym gazie grozi nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Źródło: KPP Mrągowo, oprac. red.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij