Na co dzień pracują na terenie naszego powiatu, za to po godzinach każdą wolną chwilę spędzają na naprawianiu i odrestaurowywaniu motocykli, którym chcą podarować drugie życie. Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Zabytkowych Kruk z Mrągowa oficjalnie powstało w bieżącym roku, choć nieformalnie działa już znacznie dłużej. O planach, nowych przedsięwzięciach i początkach rozmawialiśmy z Dariuszem Krukiem, współzałożycielem stowarzyszenia.

Mrągowscy miłośnicy zabytkowych motocykli na początku tego roku sformalizowali swoje działania powołując do życia Stowarzyszenie „Kruk”. Od sierpnia 2017 roku byli nieformalną grupą znajomych motocyklistów, robiących spontanicznie różnego rodzaju akcje charytatywne. Teraz działają w Stowarzyszeniu, którego prezesem jest Dariusz Kruk, który podczas naszej rozmowy zapewnił, że ich akcje będą miały jeszcze większy rozmach.

- Nasze Stowarzyszenie nieformalnie powstało 26 sierpnia ubiegłego roku. Tego dnia odbył się Pierwszy Mrągowski Rajd Motocykli zabytkowych, który był początkiem naszych wspólnych działań. Inicjatorem tego wydarzenia byłem ja. Pomysłem tym podzieliłem się z moimi przyjaciółmi: Piotrem i Hubertem Przyborowskim, Andrzejem Ceberek, Darkiem Papiernikiem oraz Cezarym Kopczyńskim, z którymi wspólnie przygotowaliśmy całe wydarzenie. Dzięki tej incjatywie poznaliśmy wiele wspaniałych osób, podobnie jak my „zarażonych” pasją do zabytkowych motocykli. Te osoby dały nam motywację do kolejnych pozytywnych działań w naszym mieście i nie tylko.

Organizacja Pierwszego Mrągowskiego Rajdu stała się początkiem nowych oddolnych incjatyw, które spowodowały jeszcze większe zainteresowanie Stowarzyszeniem.

- Po rajdzie motocykli zabytkowych nasze nieformalne grono zaczęło się powiększać. Postanowiliśmy zatem zorganizować kolejne przedsięwzięcie. Incjatywą, która wywołała wiele uśmiechu na twarzach najmłodszych mieszkańców naszego miasta były Motomikołaje Dzieciom. To przedsięwzięcie było dla nas kolejnym bodźcem do tego, aby pójść do przodu. Z początkiem 2018 roku postanowiliśmy sformalizować nasze działania i złożyć dokumenty do sądu o zarejestrowanie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie obecnie liczy szesnaścioro członków zwyczajnych (założycieli Stowarzyszenia) oraz siedmioro kandydatów na członków Stowarzyszenia. Prezesem Stowarzyszenia jest Dariusz Kruk, wiceprezesem Andrzej Ceberek, skarbnikiem Rafał Brodzik, natomiast sekretarzem Kamila Szczepuch. Zarówno logo jak i nazwa Stowarzyszenia została wymyślona i  opracowana przez jego członków.

W tym roku, już jako Stowarzyszenie, motocykliści zorganizowali przejazd motocyklistów do Świętej Lipki na święcenie koszyczków wielkanocnych oraz Drugi Motocyklowy Mrągowski Rajd Motocykli Zabytkowych. Brali także udział w  Obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, Obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz zorganizowali dla najmłodszych przejażdżkę motocyklami z okazji Dnia Dziecka. Poza wydarzeniami w naszym mieście brali też udział w licznych imprezach organizowanych przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenia i Kluby motocyklowe m.in. Perkun i V-Boyen Giżycko, Horda Kruklanki, Jurand Biskupiec czy Bractwo Motocyklowe Wadera Pisz. Stowarzyszenie ma jeszcze w planach kilka nowych moto-projektów, które chciałoby zorganizować w przyszłym roku. Ich przedsięwzięcia możecie śledzić na fanpage'u – KrukMrągowo.

pj


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij