Budextan Oficerska

Stare Dobre Małżeństwo wraca do miasta nad jeziorem Czos. W najbliższy piątkowy wieczór 21 września o godzinie 19:00 w Centrum Kultury i Turystyki mieszkańcy Mrągowa usłyszą największe przeboje zespołu, w tym także z najnowszego albumu "Blizny czasu".

Po raz pierwszy pojawili się w naszym mieście w 2011 roku. Trzy lata później ponownie zagrali w Mrągowie. Mamy dobrą wiadomość dla fanów zespołu Stare Dobre Małżeństwo, pod koniec września zespół po raz kolejny zaprezentuje swoje utwory, w tym nowość - "Blizny czasu". Najnowsza płyta, która swoją premierę miała 8 marca, jest kolejną intymną opowieścią lidera grupy, wysnutą z wnikliwych obserwacji samego siebie, powstałą w zgodzie z własnym sumieniem oraz wedle subiektywnych kanonów mądrości i piękna. Wraz z tą pozostającą poza opiniotwórczym obiegiem twórczością podąża wiernie publiczność zespołu

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły, Gloria) po najnowsze, które dopiero ukażą się na nowej płycie zespołu. Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuwają: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, instrumenty klawiszowe, cajon, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Źródło: CKiT w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij