"Festiwal Wielkich Serc" po raz 24. zagościł w naszym mieście. Podobnie jak w latach poprzednich,  i w tym roku nie zabrakło muzyki kresów, barwnego tańca, kresowej poezji i rękodzieła artystycznego.

Odbywający się od 24 lat Festiwal Kultury Kresowej jest wyjątkowy przede wszystkim ze względu na różnorodny i bogaty program prezentowany przez uczestników i gości festiwalu pochodzących z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy czy Ukrainy. W tym roku było podobnie. Inauguracja 24. Festiwalu Kultury Kresowej odbyła się w piątek 10 sierpnia na Placu Unii Europejskiej. Pomimo kapryśnej pogody na piątkowy koncert przybyli miłośnicy muzyki kresowej, którzy mogli podziwiać występy kapel oraz wziąć udział w wieczorze poetyckim i wieczornicy kresowej. Po raz kolejny z okazji festiwalu został wydany „Tomik Poezji Kresowej”, w którym znalazły się utwory urodzonego w Grodnie Grzegorza Igora Dalkiewicza, pochodzącej ze Lwowa Alicji Michałkiewicz - Romaniuk, związanej od samego początku z festiwalem, urodzonej na Wileńszczyźnie Apolonii Skakowskiej czy poetki wileńskiej Krystyny Uženaitė.

Szczególną uwagę w całym programie artystycznym zajmuje koncert galowy. W sobotni wieczór na scenie mrągowskiego amfiteatru zobaczyć można było m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Mozyrzanka” z Mozyrza, młodzieżowy zespół estradowej piosenki „Wszystko w porządku”, muzykująca rodzinę Żychów ze Smorgoni, polską kapelę „Słowianie”, Zespół muzyki żydowskiej “Szalom”, Zespół „Faustyna” (m. Równe, Wołyń), Zespół wokalno-taneczny „Rezonans” (Bar, obw. Winnicki), Zespół Folklorystyczny „Echo Prutu” (Czerniowce, Bukowina), Reprezentacyjny Polski Zespół  Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna”, Zespół Tańca Ludowego "ZGODA", Trio  „Wileńska  Biesiada” i urodzoną w Podbrodziu, utalentowaną solistkę wokalną i laureatkę wielu konkursów, 15-letnią Karolinę Lyndo. Festiwal Kultury Kresowej zakończył się w niedzielę korowodem ulicami miasta i koncertem Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej Riwiera z towarzyszeniem Orkiestry Wojskowej z Giżycka.

Występy na Placu Unii Europejskiej i spotkanie poetyckie - fot. Paulina Jabłonowska

Sobotnia Gala Festiwalu Kultury Kresowej - fot. Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Fan (IP: 92.218.*.42) 2018-08-30 02:47
Nie , nie jestem fryzjerem, a pracownikiem budowlanym- rzemieślnikiem (czyli po kobiecemu budowlaniec), ale jestem też wzrokowcem i koneserem piękna ;))
Nie bardzo rozumiem jak kobieta ,a w dodatku publiczna osoba może zaniedbać swój wygląd? A pani Katarzyna jeśli nie ma czasu , bo akurat kolejną książkę pisze.. może przecież ściąć włosy i chodzić w krótkiej fryzurze ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Fan (IP: 188.107.*.239) 2018-08-13 13:23
Zdjęcia jak zwykle świetnej jakości, no i bez cenzury. Tym razem nawet burmistrzowa zadbała o wygląd no i włosy, za to nasza Kaśka jakieś zaniedbane i zniszczone te włosy.. a szkoda bo jeszcze niezła babka z niej jest ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kobieta (IP: 89.229.*.217) 2018-08-13 23:36
Chyba pan fryzjer;-))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij