Motocykliści ze Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych KRUK Mrągowo uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Instruktażu, jak pomóc poszkodowanemu w wypadku motocykliście udzielili strażacy z PSP w Mrągowie.

Chcąc być dobrze przygotowanymi do podróży na swoich jednośladach, motocykliści ze Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych KRUK poprosili mrągowskich strażaków o szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie był to jednak typowy instruktaż, bo uczestnicy ćwiczyli czynności ratunkowe w przypadku zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

– Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia drogowego, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyliśmy się techniki ściągania kasku, stabilizowania głowy i udrożnienia dróg oddechowych, a także jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak opatrzyć rany i załamania kończyn – powiedział nam Dariusz Kruk, prezes stowarzyszenia.

Nieszczęśliwy wypadek może przytrafić się wszędzie i o każdej porze. Szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy na drogach jest nas poprostu więcej.

– Z uwagi na to, że w sezonie motocyklowym pokonujemy długie trasy jesteśmy narażeni na różne sytuacje czy to z udziałem naszych kolegów, czy przypadkowych nam osób. Chcemy w takiej sytuacji wiedzieć, jak mamy się zachować, w jaki sposób poprawnie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu tak, aby móc opatrzyć mu rany, a nawet uratować życie – dodaje Dariusz Kruk.

Szkolenie w PSP Mrągowo odbyło się 9 sierpnia. Z przeszkolenia skorzystała także nasza redakcja.

Szkolenie stowarzyszenia Kruk z pierwszej pomocy


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ARM (IP: 37.47.*.68) 2018-08-12 10:23
Kruk podróżuje na sowich jednośladach. Wszystko pasuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij