Motocykliści ze Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych KRUK Mrągowo uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Instruktażu, jak pomóc poszkodowanemu w wypadku motocykliście udzielili strażacy z PSP w Mrągowie.

Chcąc być dobrze przygotowanymi do podróży na swoich jednośladach, motocykliści ze Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych KRUK poprosili mrągowskich strażaków o szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie był to jednak typowy instruktaż, bo uczestnicy ćwiczyli czynności ratunkowe w przypadku zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

– Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia drogowego, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyliśmy się techniki ściągania kasku, stabilizowania głowy i udrożnienia dróg oddechowych, a także jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak opatrzyć rany i załamania kończyn – powiedział nam Dariusz Kruk, prezes stowarzyszenia.

Nieszczęśliwy wypadek może przytrafić się wszędzie i o każdej porze. Szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy na drogach jest nas poprostu więcej.

– Z uwagi na to, że w sezonie motocyklowym pokonujemy długie trasy jesteśmy narażeni na różne sytuacje czy to z udziałem naszych kolegów, czy przypadkowych nam osób. Chcemy w takiej sytuacji wiedzieć, jak mamy się zachować, w jaki sposób poprawnie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu tak, aby móc opatrzyć mu rany, a nawet uratować życie – dodaje Dariusz Kruk.

Szkolenie w PSP Mrągowo odbyło się 9 sierpnia. Z przeszkolenia skorzystała także nasza redakcja.

Szkolenie stowarzyszenia Kruk z pierwszej pomocy


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij