Magdalena Lewkowicz w ostatni dzień lipca złożyła na ręce starosty mrągowskiego pisemną rezygnację z zajmowanego od nieco ponad dwóch lat stanowiska. Tego, kto zastąpi ją w roli wicestarosty dowiemy się prawdopodobnie już pod koniec sierpnia. Jak przekazał nam starosta Antoni Karaś, na sierpniowej sesji decyzję w tej sprawie podejmą radni powiatu mrągowskiego.

Magdalena Lewkowicz nie będzie już reprezentować powiatu mrągowskiego jako wicestarosta, w miniony wtorek złożyła rezygnację. Pisma informujące o jej decyzji wpłynęły do starosty i biura rady powiatu. Rezygnacja wicestarosty wejdzie w życie z końcem sierpnia chyba że wcześniej radni przyjmą ją na sesji. Obecnie Magdalena Lewkowicz przebywa na urlopie, radną pozostanie do końca kadencji.

W rozmowie z nami Magdalena Lewkowicz nie ukrywa swoich planów zawodowych, wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem ma zamiar wrócić do pracy w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły.

– Od początku mówiłam, że funkcję obejmuję na określony czas. Wszystkie powierzone mi zadania i założone cele zostały zrealizowane, więc nie widzę konieczności pełnienia tej funkcji dalej. Zbliża się nowy rok szkolny i postanowiłam od września wrócić do swojego zawodu. Po prostu wracam do pracy w szkole. Nadal jednak jestem radną i mandat będę wypełniała do końca kadencji. Jeśli ktokolwiek będzie potrzebował mojej pomocy, będę służyć swoją osobą – powiedziała nam Magdalena Lewkowicz.

Zapytaliśmy starostę mrągowskiego, co sądzi o decyzji swojego zastępcy?

– Rozumiem powody rezygnacji pani Magdaleny Lewkowicz ze stanowiska wicestarosty. Jej praca w szkole jest bardzo wysoko oceniana, ma na tym polu wspaniałe wyniki i spełnia się w roli nauczyciela. Szanuję jej decyzję, choć przyznam, że równie wysoko oceniam zaangażowanie pani Magdaleny na stanowisku wicestarosty. Przez te dwa lata wykazała się dużym profesjonalizmem, przeprowadziła szereg zmian, dokonała wprowadzenia reformy oświaty. Nie tylko ja jestem zadowolony z jej pracy, dobrze oceniana jest przez cały zarząd powiatu – podsumowuje Antoni Karaś.

Magdalena Lewkowicz pełniła funkcję wicestarosty od lipca 2016 roku, przejmując obowiązki odwołanej ze stanowiska Marii Jarczewskiej.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mragowianin (IP: 89.229.*.3) 2018-08-11 11:06
Dominik na Burmistrza !!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Szok (IP: 89.229.*.218) 2018-08-09 21:12
Tak naprawde cala klika komusza od komuny jest oblowili sie i obstawili swoimi tu pies pogrzebany ilu zwyklyl ludziom krzywdy narobili jak mafia bo kto niema plecow to go zjedza nic nie wskora jedna banda zmienic czas komuchow mlodzi wezcie sie w garsc bo tu najwiecej o Was i wasza przyszlosc chodzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kociara (IP: 188.146.*.115) 2018-08-09 12:21
To prawda, że od lipca zostało zmniejszone jej wynagrodzenie, bo PiS tak kazał i przestało się jej opłacać bycie wicestarostą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Shalom! (IP: 188.146.*.115) 2018-08-09 12:19
"Powodów bezwzględnie uzasadniających dymisję jest znacznie więcej. Oto tylko kilka z nich: rozpisanie konkursów na dyrektorów LO i ZOS „Baza” na niewłaściwej podstawie prawnej, co skutkowało powtórzeniem procedury konkursowej, polityczny atak na byłego dyrektora ZSZ, który zaowocował skróceniem kadencji i obsadzeniem funkcji dyrektora kolegą z komitetu wyborczego Lewkowicz – Mrągowska Inicjatywa Społeczna MIS), porażki w usiłowaniach w pozyskiwaniu środków zewnętrznych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Mrągowie, zakończenie całkowitym fiaskiem partnerstwa publiczno-prywa tnego w Szpitalu Powiatowym, które miało zaowocować inwestycjami na kwotę około 100 milionów złotych, których nie będzie, coroczne straty które przynosi Szpital Mrągowski, wzrost zadłużenia Szpitala do kwoty ponad 6 milionów złotych, w tym ponad milion złotych zobowiązań wymagalnych, globalny wzrost zadłużenia całego Powiatu (łącznie samorządu i spółki szpitalnej) w obecnej kadencji, eskalacja konfliktu z Zespołem Oświatowo Sportowym „Baza” oraz Klubem Sportowym Baza Mrągowo, roszczenia finansowe przeciw Powiatowi za wydanie pozwolenia na budowę, które grożą koniecznością wypłaty odszkodowań w wysokości od około 800 tysięcy do nawet kilu milionów złotych. Pokazuje to jak z wielką nonszalancją Lewkowicz potraktowała pełnienie ważnej funkcji publicznej, z której zrezygnowała dokładnie w czasie gdy zostało zmniejszone jej wynagrodzenie." Czy to prawda, że sukcesem Lewkowiczowej ma być "rozwalenie" LO w ZOS "Baza"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wędkarz (IP: 37.47.*.226) 2018-08-07 20:17
A to był nabór na stanowisko nauczyciela? Czy trzymano dla Pani miejsce w szkole pod postacią urlopu bezpłatnego bez rozwiązania umowy o pracę? Tak to można żyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# rybka (IP: 188.146.*.115) 2018-08-09 12:27
Oczywiście, że trzymała stołek dla siebie zamiast zatrudnić młodego nauczyciela który były 1000 razy lepszym pedagogiem niż ona. Jaki ona daje przykład wręczając medale kombatantom w "pidżamie" epatując tatuażami. To są zasłużeni ludzie z innego pokolenia i dla nich tatuaże mają jednoznacznie negatywne konotacje. Ta osoba powinna wrócić do szkoły aby się douczyć a nie po to by nauczać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEw STALINiec (IP: 89.229.*.131) 2018-08-07 18:37
Miasto Mrągowo zostało opanowane przez KURPI.
Kurpiu podaruj 100zł, to ludziom powie, że Ty chytry i sknera.
Kurpiak za 1gr. wydłubie oko.
Choćby Lewkowicz Pani była najlepsza . To i tak kurpisko obrzuci obornikiem.
Także Lewkowicz Pani , proszę się nie przejmować nic nie znaczącymi komentarzami. Kur-psiom nigdy i nikt nie dogodzi. Niech idą precz od polityki i porządnych ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Madzia Kurpiana (IP: 188.146.*.115) 2018-08-09 12:29
Tak, dlatego Lewkowiczowa ze swoim szefem Karasiem zrobiła Festiwal Kurpiowski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Do Aga (IP: 77.253.*.231) 2018-08-07 13:23
Z racji przepisów odprawa w przypadku rezygnacji nie przysługuje. Jakie to polskie liczyć cudze pieniądze. Prawda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ... (IP: 37.47.*.155) 2018-08-07 14:25
Powiatowe pieniądze to "cudze" pieniądze????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kodomita (IP: 79.236.*.61) 2018-08-07 13:56
Po Pan/Pani sprostowaniu rozumiem że nieprawda jest aby miała otrzymać odprawę.Dziękuj e za info.Natomiast nie widzę sprostowania dot. całego sensu wypowiedzi pani "Aga". Tu także dziękuje za szczerość.Tyle w tym temacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kodomita (IP: 79.236.*.61) 2018-08-07 12:23
Samarytanka Lewkowicz,nie nic z tych rzeczy.Powiem wam jak jest naprawdę.Pani Lewkowicz została wicestarosta dwa lata temu z perspektywa przytulenia ładnej pensji co miesiąc. Teraz jak się okazało ze do wyborów pozostało dwa miesiące to lepiej wracać do szkoły na etat bo wicestarostą to już na pewno nie będzie po wyborach. Małe szanse aby PSL i reszta radnych znowu wygrała wybory w powiecie. Od taki paradoks. Może niech ktoś zapyta dlaczego nie zrezygnowała w kwietniu albo nawet w czerwcu?Skoro tak kocha prace nauczyciela.Hip okryzja i cwaniactwo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dokładnie! (IP: 188.146.*.115) 2018-08-09 12:30
100% racji! Popieram!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Aga (IP: 77.252.*.9) 2018-08-07 12:19
Lepsza pewna pensja w szkole niż niepewne miejsce w Radzie w przyszłej kadencji... A Starostwo stać na płacenie tylu odpraw???? Bo teraz jedna osoba zgarnie odprawę, oczywiście wybierze się następnego wice, który też zgarnie potem odprawę... A podobno na nic nie ma pieniędzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hulaj hop (IP: 93.212.*.5) 2018-08-07 11:51
Dużo ludziom krzywdy zrobiła razem ze świta PSL jak spojrzy ludziom w oczy jak ja zobaczę to jej podziękuj za krzywdy ludzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Racja! (IP: 188.146.*.115) 2018-08-09 12:32
Hulaj hop 100% racji! Jak ona potraktowała koleżanki i kolegów nauczycieli z Bazy i ZSZ? Krzywdy upomną się o sprawiedliwą odpłatę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Afr (IP: 188.146.*.198) 2018-08-07 12:12
Hulaj hop, wroc do szkoly i nadrob zaleglosci w j. polskim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej (IP: 37.249.*.88) 2018-08-07 10:24
domino ciebie nigdy nie powinno tam być byc tym bardziej z prawomocnym wyrokiem bo jesteś zwykłym przestępcą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lex (IP: 83.136.*.154) 2018-08-07 10:11
Nic nie zrobiła dobrego. Czas najwyższy żeby odeszła - 2 lata za późno !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Do Lex (IP: 188.146.*.115) 2018-08-09 12:33
Brawo! Popieram!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij