Koniec lipca i początek sierpnia był pracowitym czasem dla strażaków z powiatu mrągowskiego. W ubiegłym tygodniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie wpłynęło 18 zgłoszeń. We wszystkich zdarzeniach łącznie udział brało 35 zastępów i 125 ratowników.

  • 30 lipca

Dobry Lasek - usunięcie konaru drzewa zwisającego nad drogą gminną

Mikołajki - wypompowanie wody z zalanej ulicy

Sorkwity - na drodze krajowej 16 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych, samochodami tymi podróżowali tylko kierowcy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzieli pomocy osobom poszkodowanym. Po przybyciu ZRM podjęto decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedną osobę przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, a drugą do Szpitala w Biskupcu. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Warpuny - w wyniku nieostrożnego posługiwania się otwartym ogniem, doprowadzono do zapalenia się przewodu butli gazowej. Mieszkańcy budynku ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem strażaków. Pożar został ugaszony, a budynek oddymiony za pomocą wentylatora osiowego. Udzielono pomocy w postaci opatrunku hydrożelowego, dla jednej z osób która doznała lekkiego poparzenia.

  • 31 lipca

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu w obiekcie hotelowym

Mikołajki - wypompowanie wody z zalanej piwnicy

  • 1 sierpnia

Mrągowo - alarm fałszywy w dobrej wierze

Warpuny - na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie wpłynęła informacja o przygnieceniu mężczyzny przez ścianę. Jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej mężczyzna został ewakuowany przez osoby postronne. Działania strażaków polegały na udzielaniu pomocy osobie poszkodowanej i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

  • 2 sierpnia

Mrągowo - zabezpieczenie gniazda os

Nawiady - pomoc choremu bocianowi

Mrągowo - zabezpieczenie gniazda szerszeni

  • 3 sierpnia

Mrągowo - otwarcie drzwi do mieszkania

Mrągowo - kolizja skutera z samochodem osobowym

  • 4 sierpnia

Mikołajki - pożar balotów siana

  • 5 sierpnia

Mrągowo - usunięcie plamy oleju

Nowe Bagienice - na drodze krajowej 16 doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Żadna z osób nie została przewieziona do szpitala, a ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Szestno - na drodze wojewódzkiej nr 591 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Samochodami podróżowało łącznie 7 osób, żadna z osób nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Piecki - na drodze krajowej 59 motocyklista z nieustalonych przyczyn wjechał do rowu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy udzielili pomocy osobie poszkodowanej i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Poszkodowany został przetransportowany przez ZRM do szpitala na obserwacje.

Opracował asp. Mateusz Rutkowski


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij