Uroczystość, która miała miejsce 3 sierpnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie była szczególne ważna dla funkcjonariuszy i pracowników mrągowskiej policji. W miniony piątek odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji, które były okazją do wręczenia funkcjonariuszom odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Mrągowscy policjanci w miniony piątek obchodzili swoje święto. W uroczystej zbiórce wzięli udział policjanci w mundurach galowych, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście, m.in. insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Sławomir Sadowski Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski oraz przedstawiciele władz samorządowych oraz służb inspekcji, instytucji oraz stowarzyszeń z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz podległych jej jednostek. Wszystkich zebranych na uroczystości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie insp. Andrzej Skol - Od 1990 roku do chwili obecnej podczas służby zginęło ponad 200 polskich policjantów. Polegli podczas zatrzymywania groźnych przestępców, zginęli w wypadkach i w trakcie licznych interwencji, pomagając innym ludziom, ratując ich zdrowie i życie. My cały czas w pamięci mamy rok 2002, kiedy z rąk bandyty zginął nasz kolega Marek Cekała, który niestety do domu już nie wrócił. Cieszę się jednak, że w ciągu ostatnich 16 lat mrągowscy policjanci przychodząc do pracy, zawsze wracali po jej zakończeniu do swoich rodzin i bliskich. Jestem pełen uznania dla trudnej służby moich policjantów, wypełniających każdego dnia wiele zadań ważnych dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Ale w tym wszystkim niezwykle ważne są również ich rodziny i bliscy, którzy wspierają, których wyrozumiałość i życzliwość jest niezbędna dla dobrego wykonywania obowiązków.  Również rodziny policjantów ponoszą największą cenę za wybór, jakiego dokonali funkcjonariusze, wstępując do Policji.

Podczas uroczystości w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego odznaką Zasłużony Policjant wyróżniony został  asp. szt. Dariusz Bączek. Odznaczony policjant jest funkcjonariuszem Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Kryminalnego. W Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie i jednostkach podległych, czyli Posterunku Policji w Pieckach i Komisariacie Policji w Mikołajkach na co dzień służbę pełni ponad 100 funkcjonariuszy. Pracę policjantów wspomaga 23 pracowników cywilnych. W piątkowe południe  aż 29 funkcjonariuszy mrągowskiej komendy odebrało nominacje na wyższy stopień służbowy. W korpusie oficerów starszych awans otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie otrzymując stopień inspektora, natomiast w korpusie oficerów  młodszych 2 policjantów awansowało na stopień nadkomisarza.  W korpusie aspirantów 1 policjant otrzymał mianowanie na stopień starszego aspiranta policji,  1 na stopień  aspiranta, 5 policjantów otrzymało stopień młodszego aspiranta. W korpusie podoficerów policji 10 policjantów otrzymało stopień sierżanta sztabowego policji, 3 policjantów starszego sierżanta policji i 3 otrzymało stopień sierżanta. W korpusie szeregowych policji 3 policjantów awansowało na stopień starszego posterunkowego.

Podczas uroczystości pani Maria Jarczewska w imieniu Starosty Mrągowskiego przekazała dzielnicowym pracującym w Komendzie Powiatowym Policji w Mrągowie, Komisariacie Policji w Mikołajkach i Posterunku Policji w Pieckach okolicznościowe statuetki - ”Pamiątka Jubileuszowa Powiatu Mrągowskiego z okazji 200-lecia Powiatu Mrągowskiego 1918-2018”. Również Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec uhonorowała „Niezapominajką” insp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie przekazała upominki dla wyróżnionych funkcjonariuszy: kom. Izabeli Świąć,  asp. szt.  Joannie Dawidczyk i mł. asp. Krzysztofowi Kaczmarczykowi. Nie zabrakło także podziękowań i wyróżnień od Burmistrza Miasta i Gminy Mikołajki Piotra Jakubowskiego, Wójta Gminy Piecki Agnieszki Kurczewskiej, a także Wójta Gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego. Podczas uroczystego spotkania postanowieniem Prezydenta RP o nadaniu medali za długoletnią służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Srebrnym Medalem odznaczony został insp. Andrzej Skol Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie oraz asp. szt. Sławomir Balonis.

Awansowani

Inspektor: Andrzej Skol

Nadkomisarz: Łukasz Sikora, Paweł Wierciszewski

Starszy aspirant: Magdalena Bongarc

Aspirant: Mariusz Kapuściński

Młodszy aspirant: Ewa Ciechanowicz, Łukasz Chmieliński, Adam Podolak, Leszek Romanowski, Michał Wieczorek

Sierżant sztabowy: Adam Berk, Michał Danisz, Wojciech Jędrzejczyk, Marek Skoczylas, Leszek Stefaniak, Rafał Syczew, Kamil Szpejewski, Łukasz Wojciechowski, Adam Żebrowski

Starszy sierżant: Jacek Michniewicz, Zbigniew Rosa, Michał Sypniewski

Sierżant: Grzegorz Puławski, Wojciech Stomski, Piotr Trypucki

Starszy posterunkowy: Paweł Borys, Marcin Nowacki, Edyta Siarnacka

Po zakończeniu części oficjalnej ceremonii odbyły się występy artystyczne w duchu patriotycznym. Wystąpiły dzieci policjantów: Emilia Jastrzębska zaśpiewała utwór „Gdy rozkwitły pąki białych róż”, Wiktora Dutczak zaśpiewała i zagrała na gitarze utwór Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar  „Biały Krzyż” i Klaudia Wirt zaśpiewała utwór „Dziewczyna z granatem”.

Powiatowe Obchody Święta Policji - zdjęcia!

Źródło: KPP Mrągowo


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij