Chcecie poznać świat pszczelich tajemnic? To stawcie się w najbliższą środę 8 sierpnia przy Jeziorku Magistrackim w Mrągowie. Wielki Dzień Pszczół, który w formie gry miejskiej po raz pierwszy odbędzie się w naszym mieście, zaplanowano także w Mazurskim Parku Krajobrazowym w Krutyni. Zachęcamy do uczestnictwa!

Wielki Dzień Pszczół to inicjatywa, która ma na celu ochronę pszczół przed ich wyginięciem.  Po raz pierwszy to nietypowe święto odbędzie się w Mrągowie już 8 sierpnia o godzinie 12:00 przy Jeziorku Magistrackim. Dzięki Fundacja Ekotrend poznacie codzienny świat pszczół, a także weźmiecie udział w specjalnie przygotowanej grze miejskiej pełnej pszczelich zagadek.

W tej ogólnopolskiej akcji co roku bierze udział ponad 50 placówek przyrodniczych, m. in. parki narodowe, krajobrazowe oraz ogrody botaniczne w całej Polsce. Na mapie Wielkiego Dnia Pszczół oczywiście nie może zabraknąć Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni, który już po raz czwarty organizuje to przedsięwzięcie. Trzygodzinnie spotkanie ze światem pszczelich tajemnic zaplanowano w ogrodzie dydaktycznym przed Ośrodkiem Edukacji w Krutyni.

Źródło: UM Mrągowo/ Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij