Budextan Oficerska

Po raz szósty mrągowianie oddadzą hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia w godzinę „W” miasto zatrzyma się na krótką chwilę. Akcję upamiętniającą bohaterów zaplanowano, tradycyjnie, na rondzie im. Kresowiaków.

Jutro (1 sierpnia) punktualnie o godzinie 17:00 na krótką chwilę wstrzymany zostanie ruch na rondzie im. Kresowiaków, a mieszkańcy wspólnym śpiewem oddadzą hołd Powstańcom.

Po raz szósty mrągowianie z flagami i racami w dłoniach pokażą, że pamiętają o tej ważnej w historii naszego narodu dacie. – Wspólnie oddajmy hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Zapraszamy wszystkich, zabierzcie ze sobą flagi, race, rodziny, znajomych i pamięć o powstańcach. Spotykamy się o 16.30 na Placu Piłsudskiego w Mrągowie – zachęcają organizatorzy.

Akcję upamiętniającą uczestników Powstania Warszawskiego zapoczątkowało Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, a w kolejnych latach dołączyli mrągowscy harcerze i mieszkańcy miasta. Jeśli chcecie upamiętnić 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, to możecie do nich dołączyć i przed 17:00 pojawić się na Placu Piłsudskiego.

mb


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij