O tym, że strażakiem się jest a nie bywa mogliśmy przekonać się podczas Mistrzostw Polski w kolartwie góskim, które odbywały się na Górze Cztetrech Wiatrów. Biorący udział w kategorii Ekspert asp. Bartłomiej Nalazek z mrągowskiej Straży Pożarnej przerwał wyścig, by pomóc poszkodowanemu zawodnikowi. Za postawę godną naśladowania sędziowie pozwolili strażakowi wsytartować na innym dystansie.

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które w miniony weekend odbywały się w Mrągowie. Reprezentujący KP PSP Mrągowo strażak przerwał wyścig, by pomóc zawodnikowi, który uległ poważnemu wypadkowi.

– Asp. Bartłomiej Nalazek wystartował w kategorii Ekspert, niestety podczas wyścigu doszło do przykrego zdarzenia, gdzie jeden z zawodników, który jechał przed Bartkiem uległ poważnemu wypadkowi. Nasz zawodnik zareagował natychmiast. Przerwał dalszą rywalizację i niezwłocznie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zawodnikowi, który ucierpiał w wyniku upadku. Zawodnik był nieprzytomny. Bartek udrożnił drogi oddechowe, przeprowadził badanie urazowe, stabilizację odcinak szyjnego oraz zabezpieczenie poszkodowanego przed wtórnym wypadkiem – opowiada Jarosław Jakubik z KP PSP Mrągowo.

Po pewnym czasie mężczyzna zaczął odzyskiwać przytomność i został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po wstępnym przebadaniu ratownicy medyczni wezwali na miejsce zdarzenia śmigłowiec LPR, który przewiózł poszkodowanego do szpitala specjalistycznego w Olsztynie.

Asp. Bartłomiej Nalazek dostał od organizatorów zgodę, by wystartować jeszcze raz, ale już na krótszym dystansie (2 rundy). Mimo tych zdarzeń ostatecznie w wyniku sportowej rywalizacji zajął 1 miejsce w kat. M2 oraz 3 miejsce w kategorii Open. Gratulujemy wspaniałej postawy oraz sportowego sukcesu.

W Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim w wyścigu Pokonaj Górę Czterech Wiatrów XCO w Mrągowie wystartowali także ogn. Piotr Szymański oraz kpt. Radosław Kusiek z KP PSP Mrągowo.

Źródło: KP PSP Mrągowo, oprac. red.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Sliwka 2018-08-02 22:50
Bara Bara bara
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# - 2018-07-30 15:03
Wielki szacun Panie Bartłomieju
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jagoda 2018-07-28 12:28
Szacunek dla takiej osoby, brawo Bartek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij