Dwadzieścia rodzin znalazło nowy dach nad głową w drugim budynku komunalnym, który powstał przy ulicy Kolejowej w Mrągowie. Szczęśliwi lokatorzy otrzymali już klucze od władz miasta.

Budowa bloku przy ulicy Kolejowej w Mrągowie rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku, a dziś nowi i zapewne szczęśliwi lokatorzy otrzymali od władz miasta klucze do mieszkań.

– Przenosimy się z żoną i dzieckiem z mieszkania komunalnego o małym metrażu, dzięki temu będzie nam się lepiej żyć. Będziemy mieć dwa pokoje, mieszkanie przystosowane dla osoby niepełnosprawnej, wykończoną łazienkę, a w kuchni kuchenkę i zlewozmywak. Nam pozostaje zwieźć tu swoje meble – radości z własnego „M” nie ukrywa Pan Artur.

Mieszkania w nowym komunalnym bloku są dwupokojowe. Lokale są gotowe do zamieszkania, łazienki są w pełni wyposażone, a w kuchniach znajdują się kuchenki i zlewozmywaki.

– Inwestycje mieszkaniowe są dla nas bardzo ważne, bo chcemy żeby nasi mieszkańcy poczuli się jak równoprawni z tymi, którzy kupują deweloperskie mieszkania. Oddajemy potrzebującym mieszkańcom mieszkania „pod klucz” i szansę na lepsze życie. Jeśli chodzi o standard to najlepszy budynek komunalny w naszym mieście, niebawem obok stanie drugi –  przyznała nam burmistrz Otolia Siemieniec.

Jak przekazały nam władze miasta, inwestycje mieszkaniowe przy ulicy Kolejowej, te już zrealizowane i będące na etapie budowy, pozwolą na rozwiązanie problemu długich list oczekujących na mieszkania komunalne.

– Dzięki temu budynkowi część lokatorów zwolni duże mieszkania, które nie były już im potrzebne i przejdzie tu na mniejszy metraż, a my będziemy mogli dach nad głową rodzinom wielodzietnym. Pozostałe zwolnione mieszkania komunalne zostaną przekwalifikowane na socjalne – tłumaczy wiceburmistrz Tomasz Witkowicz. – Zabezpieczyliśmy także w znacznej mierze potrzeby osób niepełnosprawnych, bo mieszkania na parterze są przystosowane do ich potrzeb.

Całkowity koszt inwestycji to około 3,26 mln zł, z czego około 1,22 mln zł pochodziło z dofinansowania udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie z programu wspierającego tworzenie mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiącego lokali socjalnych.

Kolejny blok komunalny przy ulicy Kolejowej jest już na etapie budowy, to dobra informacja dla mieszkańców, których nazwiska znajdują się na listach oczekujących. We wrześniu przyszłego roku kolejnych dwadzieścia rodzin otrzyma klucze do nowych mieszkań.

Między budynkami komunalnymi przy ulicy Kolejowej ma także powstać strefa rekreacji, plac zabaw i dodatkowe miejsca parkingowe, zapowiedziała podczas dzisiejszego spotkania burmistrz Otolia Siemieniec.

mb

Przekazanie kluczy mieszkańcom bloku komunalnego przy Kolejowej


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij