Dwadzieścia rodzin znalazło nowy dach nad głową w drugim budynku komunalnym, który powstał przy ulicy Kolejowej w Mrągowie. Szczęśliwi lokatorzy otrzymali już klucze od władz miasta.

Budowa bloku przy ulicy Kolejowej w Mrągowie rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku, a dziś nowi i zapewne szczęśliwi lokatorzy otrzymali od władz miasta klucze do mieszkań.

– Przenosimy się z żoną i dzieckiem z mieszkania komunalnego o małym metrażu, dzięki temu będzie nam się lepiej żyć. Będziemy mieć dwa pokoje, mieszkanie przystosowane dla osoby niepełnosprawnej, wykończoną łazienkę, a w kuchni kuchenkę i zlewozmywak. Nam pozostaje zwieźć tu swoje meble – radości z własnego „M” nie ukrywa Pan Artur.

Mieszkania w nowym komunalnym bloku są dwupokojowe. Lokale są gotowe do zamieszkania, łazienki są w pełni wyposażone, a w kuchniach znajdują się kuchenki i zlewozmywaki.

– Inwestycje mieszkaniowe są dla nas bardzo ważne, bo chcemy żeby nasi mieszkańcy poczuli się jak równoprawni z tymi, którzy kupują deweloperskie mieszkania. Oddajemy potrzebującym mieszkańcom mieszkania „pod klucz” i szansę na lepsze życie. Jeśli chodzi o standard to najlepszy budynek komunalny w naszym mieście, niebawem obok stanie drugi –  przyznała nam burmistrz Otolia Siemieniec.

Jak przekazały nam władze miasta, inwestycje mieszkaniowe przy ulicy Kolejowej, te już zrealizowane i będące na etapie budowy, pozwolą na rozwiązanie problemu długich list oczekujących na mieszkania komunalne.

– Dzięki temu budynkowi część lokatorów zwolni duże mieszkania, które nie były już im potrzebne i przejdzie tu na mniejszy metraż, a my będziemy mogli dach nad głową rodzinom wielodzietnym. Pozostałe zwolnione mieszkania komunalne zostaną przekwalifikowane na socjalne – tłumaczy wiceburmistrz Tomasz Witkowicz. – Zabezpieczyliśmy także w znacznej mierze potrzeby osób niepełnosprawnych, bo mieszkania na parterze są przystosowane do ich potrzeb.

Całkowity koszt inwestycji to około 3,26 mln zł, z czego około 1,22 mln zł pochodziło z dofinansowania udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie z programu wspierającego tworzenie mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiącego lokali socjalnych.

Kolejny blok komunalny przy ulicy Kolejowej jest już na etapie budowy, to dobra informacja dla mieszkańców, których nazwiska znajdują się na listach oczekujących. We wrześniu przyszłego roku kolejnych dwadzieścia rodzin otrzyma klucze do nowych mieszkań.

Między budynkami komunalnymi przy ulicy Kolejowej ma także powstać strefa rekreacji, plac zabaw i dodatkowe miejsca parkingowe, zapowiedziała podczas dzisiejszego spotkania burmistrz Otolia Siemieniec.

mb

Przekazanie kluczy mieszkańcom bloku komunalnego przy Kolejowej


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Edvard (IP: 89.229.*.202) 2018-07-26 19:55
Jak to mawiają - Polakowi nie dogodzisz :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edward (IP: 188.146.*.102) 2018-08-17 14:09
Niech idzie na emeryturę. Dogodzi wszystkim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Witold (IP: 89.231.*.142) 2018-07-25 15:33
Info dla niedoinformowan ej "dobrej zmiany"
Sprawdziłem, że w czasie gdy burmistrzem jest Pani Siemieniec oddano mieszkania w budynkach komunalnych:
Sienkiewicza 16 - 39 mieszkań
Wojska Polskiego 6G - 52 mieszkania
Wojska Polskieg 6H - 12 mieszkań
Wojska Polskiego 5D - 6 mieszkań
Roosevelta 10 -3 mieszkania (adaptacja poddaszy)
Chopina 3 - 2 mieszkania (adaptacja poddaszy)
Kolejowa 9 - 32 mieszkania
Młodkowskiego 2C - 33 mieszkania
Kolejowa 9A - 20 mieszkań
Kolejowa 9B - 20 mieszkań w budowie (zakończenie budowy 2019rok - wrzesień. Poza tym mieszkania TBS "Karo:
os. Mazurskie 39 - 46 mieszkań
Wojska Polskiego 5E - 52 mieszkania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kłamstwo! (IP: 188.146.*.227) 2018-07-26 10:13
Sienkiewicza 16 to Karol Nowak zmodernizował a nie Otolia, co jej 75 rok życia idzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Żegnamy Otolkę (IP: 188.146.*.227) 2018-07-26 10:11
Na 20 lat rządów to jest trzy razy za mało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Asd (IP: 89.229.*.29) 2018-07-25 12:24
No faktycznie wszyscy biedni A wystarczy spojrzeć na zdjęcie i zobaczyć jak kto jest ubrany. Koszulka Adidas buty newbalance i to nie byle jakie i to jest przykład biednej rodziny gdzie wszyscy pracują w mleczarni nie mniej niż 2000zl na rękę? Niech w końcu zaczną zarabiać na własne mieszkanie A nie wiecznie czekają i biorą od miasta! Gdzie ta sprawiedliwość? !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olkan (IP: 31.0.*.199) 2018-07-27 19:06
Ojej widać że zazdrość zżera chociaż dzieci nie chodzi kam menel Urbane chociaż ubiera dziecko a nie sama się stroi a widzę po komentarzu że strasznie boli dupa pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dobra Zmiana (IP: 188.146.*.102) 2018-07-25 11:41
Takich bloków przez ponad 20 lata jej rządów powinno powstać 20. Co roku jeden. Gdzie one są??? Otolia nie sprawdziła się, mydli tylko ludziom oczy. Co 4 lata w roku wyborczym rozdaje mieszkania. 2005/2006 - jednostka wojskowa. 2009/2010 Kolejowa (były Hotel Krajan). 2013/2014 hotel pielęgniarski, 2018 - Kolejowa (budynek nowy). Ludzie obudźcie się i nie dajcie się napuszczać jedni na drugich. Wróg jest jeden - Otolia i wszyscy, którym płaciła lub płaci - Bułajewski (usługi prawne), Cybul (CKiT, zlecenia), Kobylińska - Durka (była pracownica urzędu miasta). W Mrągowie potrzeba Prawa i Sprawiedliwości - czyli dobrej zmiany w Mrągowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# oj tam , oja tam (IP: 178.4.*.81) 2018-07-24 21:51
nasza burmistrz n a 6 fotce gdzie wręcza klucze , wygląda jak Troll , jak lalka Charlie z horrorów .. Mogła by się postarać choć trochę , tyle salonów fryzjerskich i kosmetycznych w Mrągowie .. to by ją nawet i za friko zrobili .. a tak wygląda jak wyliniały mop
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tajoj (IP: 188.146.*.102) 2018-07-25 11:30
Idzie jej już 75 roczek życia, więc co się dziwisz? Robi wszystko by zostać dalej przy korycie - 5 letnia kadencja, to do 80 roku życia. Mrągowo Miasto Ludzi Aktywnych? Śmieszne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mrągowianka (IP: 37.201.*.107) 2018-07-24 21:51
Jesli nie mieliby dochodow ,nie dostaliby mieszkania ,płaca za obecne ,ktore zamieszkuja ,wiec zaplaca i za nowe ,co Was to obchodzi czy maja dochody czy nie ,z Mopsu korzystaja sporadycznie ,kogos zazdrosc zrzera? zajmijcie sie swoim zyciem a nie cudzym! ci co pisza te komentarze to patologia!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Banaszek (IP: 89.231.*.45) 2018-07-24 21:59
ta...500+,zasił ek z mopsu,dodatek mieszkaniowy,da ry spożywcze i płacz jak jest żle itp. ..A człowiek zapożycza się na 30 lat na własne M.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Banaszek (IP: 89.231.*.45) 2018-07-24 21:29
parodia i granie przed wyborami.....ja k ktoś wcześniej napisał-lepiej nic nie robić i chodzić do mopsu i brać pieniądze.Czy państwo z ostatniego zdjęcia posiadają jakieś dochody aby zapłacić za lokal?brak słów.gra pod publikę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.218) 2018-07-24 21:28
Moze niech wezma przyklad z Mikolajek i pomysla o mlodych ale nie z ta bumistrz nic z tego nie bedzie Mikolajki male i mozna mozna ludzi trzeba zmienic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł (IP: 89.229.*.2) 2018-07-24 21:17
Bezzasadne obrażanie lokatorów nowego budynku poparte kłamliwymi uogólnieniami to norma dla anonimowych frustratów. Ci ludzie zasługują na szacunek i pomoc, którą otrzymali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pewniak (IP: 94.254.*.7) 2018-07-24 19:42
Nooo sami starsi ludzie i taka patola co z winem wystaje pod blokiem od rana do nocy, porazka, takim budujecie domki????!!!! Burmistrzowa... .. Ty wez sie kobieto ogarnij i podnies powieki !!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianka (IP: 37.47.*.104) 2018-07-24 17:50
Super niech dostają ale Ci którym się należy ... znam też kilka osób , które mają po dwa auta, pracują na czarno i wszystko ciągną od państwa a stać ich na wszystko !!! My pracujemy mamy kredyty na całe życie i zero pomocy od państwa , ale mamy swoją godność !!! Być dziadem ale honorowym !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ktoś (IP: 89.231.*.53) 2018-07-24 16:56
Osobiście znam kilka osób którym przyznano mieszkanie w tym bloku. Niestety większość z nich zamiast uczciwie pracować przez całe życie kombinowało i czekało na pomoc państwa. Wielkie mordy i pretensje to ich wizytówka. Niech wezmą się do roboty, zapracują na własne M. Niestety uczciwi ludzie zostają z wieloletnimi kredytami mieszkaniowym, a takim wszystko się zawsze należy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzysztof (IP: 37.47.*.116) 2018-07-24 15:32
Wstyd i hańba dla pani burmistrz. Osobiście znam samotną matkę z 2 dzieci w tym jedno niepełnosprawne , która na takie mieszkanie czeka już parę lat. Znam też dziewczynę samotnie wychowująca troje dzieci w tym jedne niepełnosprawne i co? Dostała stare mieszkanie z grzybem na ścianie i czynszem 800zl. Niestety musiała odmówić i dalej się gnieździć w wynajętej kawalerce bo ja na tą z grzybem nie stac. Pani burmistrz obiecuje i nic. Daje pełnym rodzinom mieszkania żeby było im wygodniej. Wstyd pani burmistrz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec (IP: 89.229.*.131) 2018-07-24 15:49
Każda inicjatywa mająca na celu poprawę warunków mieszkaniowych osobom potrzebującym zasługuje na pochwałę. Lokale przydzielane są według określonych kryteriów. Zatem nie narzekajmy kurpie , tylko cieszmy się z z nowymi mieszkańcami w bloku. Potrzebujących jest wielu. Przyjdzie czas na innych. Jedyna obawa , która mi towarzyszy to, czy wystarczy tym rodzinom na utrzymanie takiego mieszkania. Oby nie powtórzyła się sytuacja z ogromnymi czynszami jak była u lokatorów po byłej jednostce wojskowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzysztof (IP: 83.6.*.210) 2018-07-24 16:35
Jasne rozdawanie kasy na lewo i prawo też??. Tylko trzeba się zastanowić chyba komu??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2018-07-24 17:54
Tu nie ma co się zastanawiać , te kwestie szczegółowo reguluje prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij