Emocje i niezapomniane wrażenia związane z muzyką klasyczną –  Festiwal Operowy Belcanto, to wydarzenie, które już 21 lipca po raz kolejny ściągnie do Mrągowa znakomitych solistów z różnych części świata. Na scenie amfiteatru rozbrzmiewać będą najbardziej znane hity opery, operetki, musicalu, filmu, hip hopu oraz muzyki pop w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną.

Sukces pierwszego Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto okazał się na tyle duży, że zdecydowano się kontynuować jego realizację. W najbliższym czasie znowu będziemy mieli możliwość zachwycania się piękną i wzruszającą muzyką, a także unikalną grą aktorską. Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie idealną okazją do zapoznania się z tym rodzajem sztuki i muzyki.

W trzeciej finałowej gali wystąpią: Katarzyna Zając-Caban – sopran, który miał już okazję gościć na mrągowskiej scenie, Elena Bakanova – sopran z Rosji, Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego z Włoch, Mamuka Lomidze z Gruzji, Piotr Wołosz – bas, pomysłodawca całego przedsięwzięcia, a także chór Bel Canto.  Akompaniować im będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo z Włoch. Festiwal poprowadzi Jan Połowianiuk.

Ceny biletów wynoszą: 90 zł (pierwsza strefa), 50 zł (druga strefa), 30 zł (trzecia strefa) oraz są do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, 743 34 73 oraz online przez system. Informacje o biletach - kliknij.

Serdecznie zapraszamy!

Jak było przed rokiem? Obejrzyjcie naszą fotorelację – kliknij.

Słowa kluczowe:
Mrągowo belcanto kultura muzyka operowa 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Hanna Szmigiel 2018-07-22 12:35
Byłam wczoraj na tym wydarzeniu,cudo wne,nie zapomniane wrazenia. Odskocznia od co dziennosci.Za rok tez sie wybieram.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij