Zwycięstwem sołectwa Jełmuń zakończył się dwunasty Turniej Sołectw Gminy Sorkwity. Drugie miejsce zajęły Rozogi, a trzecie Surmówka. W imprezie wzięło udział łącznie 15 reprezentacji.

Już po raz dwunasty w gminie Sorkwity, w pięknym, malowniczym i niezwykle gościnnym Choszczewie zmagały się sołectwa w Turnieju „Sołtysie Prowadź”. Do rywalizacji zgłosiło się 15 sołectw z liczną grupą kibiców. Ta piękna, pełna integracji impreza o charakterze rekreacyjnym co roku mobilizuje do zaciętej walki. Tak było i tym razem.

Pierwsza konkurencja była wprowadzeniem do zapowiadanej walki „Powożenie Sołtysa”. I tu decydowała nie siła, lecz odwaga powożonych. Zwycięzcą tej konkurencji okazało się Choszczewo.

Kolejna walka była „Po zakupy”. 3 gramy makaronu najtaniej kupiło Rybno. Rzut lotką to duże emocje i niezwykle widowiskowa konkurencja, z której zwycięsko wyszło Szymanowo. „Sołtysowa kasa” czyli szukanie w ryżu bilonu o wartości 10 zł wymagało wiele czasu. Na to zadanie Surmówka potrzebowała tylko 49 sekund. „Strzelanie z wiatrówki” to ambicjonalna od wielu lat dyscyplina. W tym roku z podniesioną głową chodzić będzie Surmówka.

„Piramidę szczęścia” najszybciej ułożyły Sorkwity. Ostatnią konkurencją były „Kręgle”. Po bardzo wyrównanej walce zwycięstwo odniosły Warpuny z wynikiem 8 strąconych kręgli.

Podliczono punkty wszystkich konkurencji. Pierwsze miejsce i puchar wójta gminy Sorkwity wzniosła reprezentacja Jełmunia. Drugie miejsce zajęły Rozogi, a trzecie waleczna Surmówka. Kolejne miejsca kolejno zdobyły: Rybno, Kozłowo, Zyndaki, Warpuny, Stary Gieląd, Szymanowo, Pustniki, Maradki, Choszczewo, Szymanowo, Sorkwity, Stama, Nibork.

Galeria zdjęć!

Źródło: Gmina Sorkwity


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij