Zwycięstwem sołectwa Jełmuń zakończył się dwunasty Turniej Sołectw Gminy Sorkwity. Drugie miejsce zajęły Rozogi, a trzecie Surmówka. W imprezie wzięło udział łącznie 15 reprezentacji.

Już po raz dwunasty w gminie Sorkwity, w pięknym, malowniczym i niezwykle gościnnym Choszczewie zmagały się sołectwa w Turnieju „Sołtysie Prowadź”. Do rywalizacji zgłosiło się 15 sołectw z liczną grupą kibiców. Ta piękna, pełna integracji impreza o charakterze rekreacyjnym co roku mobilizuje do zaciętej walki. Tak było i tym razem.

Pierwsza konkurencja była wprowadzeniem do zapowiadanej walki „Powożenie Sołtysa”. I tu decydowała nie siła, lecz odwaga powożonych. Zwycięzcą tej konkurencji okazało się Choszczewo.

Kolejna walka była „Po zakupy”. 3 gramy makaronu najtaniej kupiło Rybno. Rzut lotką to duże emocje i niezwykle widowiskowa konkurencja, z której zwycięsko wyszło Szymanowo. „Sołtysowa kasa” czyli szukanie w ryżu bilonu o wartości 10 zł wymagało wiele czasu. Na to zadanie Surmówka potrzebowała tylko 49 sekund. „Strzelanie z wiatrówki” to ambicjonalna od wielu lat dyscyplina. W tym roku z podniesioną głową chodzić będzie Surmówka.

„Piramidę szczęścia” najszybciej ułożyły Sorkwity. Ostatnią konkurencją były „Kręgle”. Po bardzo wyrównanej walce zwycięstwo odniosły Warpuny z wynikiem 8 strąconych kręgli.

Podliczono punkty wszystkich konkurencji. Pierwsze miejsce i puchar wójta gminy Sorkwity wzniosła reprezentacja Jełmunia. Drugie miejsce zajęły Rozogi, a trzecie waleczna Surmówka. Kolejne miejsca kolejno zdobyły: Rybno, Kozłowo, Zyndaki, Warpuny, Stary Gieląd, Szymanowo, Pustniki, Maradki, Choszczewo, Szymanowo, Sorkwity, Stama, Nibork.

Galeria zdjęć!

Źródło: Gmina Sorkwity

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ania 2018-07-18 21:57
Niebawem wybory.......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ana 2018-07-23 09:49
czytaj ze zrozumieniem . XII turniej , czyli od 12 lat nieprzerwanie , no ale złośliwych i zawistnych nie brakuje .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij