Aż 22 razy interweniowali strażacy z powiatu mrągowskiego w minionym tygodniu. Sporo wyjazdów związanych było z wypadkami i kolizjami drogowymi, a także skutkami wichur, które przechodziły nad regionem w ubiegłym tygodniu. Zapraszamy na cotygodniowe, strażackie podsumowanie.

Łącznie zanotowano 22 zdarzenia w tym 5 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W działaniach brały udział  42 zastępy straży pożarnej w obsadzie 157 strażaków.


10 lipca
Śniadowo – pożar suchego siana na łące,
Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,
Faszcze – pożar suchej trawy na nieużytkach,


11 lipca
Marcinkowo – strażacy przy pomocy taśm transportowych, lin i wyciągarki samochodowej wyciągnęli krowę, która zaczęła się topić w bagnie,
Mrągowo – siłowe otwarcie drzwi do mieszkania w którym był wyczuwalny zapach gazu,
Mrągowo – pożar krzewów iglastych przy grobie na cmentarzu,
Faszcze – pożar trawy na nieużytkach, na powierzchni około 20 arów,


12 lipca
Stare Kiełbonki – droga krajowa nr 59 – samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo, pojazdem podróżował tylko kierowca, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochód.
Bagienice – droga krajowa nr 16 – doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem kursowym. W wyniku zdarzenia autobus stanął w poprzek jezdni, a jego przód zawisł nad przydrożnym rowem.  W autobusie znajdowało się 12 osób i kierowca, na szczęście pasażerowie i kierowcy obydwu pojazdów nie zostali poszkodowani. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy. Na czas wyciągania autobusu z rowu wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z pojazdu. Autobus został wyciągnięty na jezdnię przy pomocy koparko ładowarki, a pasażerowie mogli wrócić do niego.
Piecki – droga wojewódzka nr 610 – samochód osobowy, którym podróżował tylko kierowca wypadł z drogi i stał na łące w odległości 15 metrów od drogi. Wewnątrz  znajdował się kierowca, który był zablokowany w pojeździe poprzez zniszczone elementy konstrukcyjne pojazdu. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego i wydobyli go na nosze typu deska. Ranny został przekazany dla Zespołu Ratownictwa Medycznego i przewieziony do szpitala.
Rybno – droga wojewódzka nr 600 – samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu została uwięziona w pojeździe poprzez uszkodzone elementy konstrukcyjne pojazdu. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoba została wydobyta na nosze typu deska i przekazana załodze ZRM. Ratownicy medyczni stwierdzili konieczność zadysponowania na miejsce śmigłowca LPR, który przewiózł poszkodowaną do szpitala w Olsztynie. Strażacy  zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca oraz uprzątnęli drogę z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdu.
Mrągowo – sprawdzenie mieszkania pod kątem wyczuwalnego zapachu gazu,
Mrągowo – usunięcie grożącego upadkiem złamanego, zwisającego konaru drzewa z nad drogi,


14 lipca
Boża Wólka – usunięcie połamanego konaru drzewa z drogi powiatowej,
Piecki – usunięcie połamanego konaru drzewa z drogi powiatowej,
Mrągowo – zabezpieczenie imprezy masowej w Amfiteatrze,
Marcinkowo – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego,


15 lipca
Mikołajki – wypompowanie wody z zalanej piwnicy obiektu hotelowego na skutek silnych opadów deszczu,
Piecki – alarm fałszywy,
Szestno – usunięcie powalonego drzewa z drogi wojewódzkiej 591, które blokowało jeden pas ruchu,
Marcinkowo – usunięcie powalonych drzew z drogi gminnej,
Gązwa – w wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do uderzenia pioruna w budynek mieszkalny. Na szczęście zdarzenie to spowodowało tylko niewielkie uszkodzenia instalacji elektrycznej  oraz elewacji budynku.

Oprac.  bryg. Jarosław Jakubik

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij