Dzieciaki i ich rodzice z osiedla Ptasiego w Mrągowie doczekali się kolorowego placu zabaw. Z inwestycji, która została sfinansowana z Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego szczególnie cieszą się najmłodsi mieszkańcy.

Mieszkańcy osiedla Ptasiego w Mrągowie mogą cieszyć się z nowego miejsca dedykowanego najmłodszym jej mieszkańcom. To plac zabaw, który dzięki aktywnym osobom, takim jak Krzysztof i Anna Jabłońscy powstał z budżetu obywatelskiego.

 - Nowy plac zabaw to efekt mobilizacji mieszkańców osiedla Ptasiego, którzy inwestycję wywalczyli sobie ze środków Budżetu Obywatelskiego. Na naszym osiedlu mieszkają przede wszystkim rodziny z dziećmi. I do tej pory brakowało tutaj takiego miejsca, które integrowało by naszą małą osiedlową społeczność - mówi Krzysiek Jabłoński, mieszkaniec Osiedla Ptasiego. - Stąd powstał pomysł na budowę placu zabaw. Nasza inicjatywa bardzo szybko zyskała poparcie, o czym świadczy ilość oddanych głosów. Cieszymy się bardzo, że od teraz możemy się tu spotykać i wspólnie bawić z naszymi dziećmi.

Na oficjalnym otwarciu, które odbyło się minionej soboty pojawiła się także burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, która pogratulowała mieszkańcom inicjatywy.

- Mieszkańcy Mrągowa coraz chętniej włączają się w działania związane z budżetem obywatelskim - składają wnioski i głosują, bo widzą efekty swojego zaangażowania. Takim przykładem jest ten plac zabaw, który by nie mógł powstać, gdyby nie mieszkańcy.

Od teraz dzieciaki mają gdzie poszaleć. Plac został wyposażony w kilkanaście elementów. Wśród nich są huśtawka typu gniazdo, pojazd jaskiniowca, piaskownica, zjazd linowy czy sprężynowy pies. Inwestycja kosztowała około 80 tysięcy złotych, a prace trwały niespełna dwa tygodnie. Przecięcia wstęgi dokonali najmłodsi mieszkańcy osiedla.pj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# marian 2018-07-19 16:05
a na osiedlu mragowskim nie moga zrobic porzadku z wrzeszczacymi bachorami przed 22 godzina tylko wiecej laweczek dostawili nr 37
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dorota 2018-07-16 14:26
Jest huśtwaka typu bocianie gniazdo!!!!!! Super
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij