W czwartek 12 lipca w ciągu niecałych 3 godzin doszło do 4 zdarzeń na drogach powiatu mrągowskiego. Wszystkim zdarzeniom towarzyszyły bardzo intensywne opady deszczu. Pogorszenie warunków atmosferycznych jeszcze raz pokazało nieprzygotowanie kierowców do takiej aury i skutkowało dużą ilością zdarzeń.

  • godz. 12.05

Stare Kiełbonki - droga krajowa 59 - samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo, pojazdem podróżował tylko kierowca, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochód.

  • godz. 12.44

Bagienice - droga krajowa 16 - doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem kursowym. W wyniku zdarzenia autobus stanął w poprzek jezdni, a jego przód zawisł nad przydrożnym rowem. W autobusie znajdowało się 12 osób i kierowca, na szczęście pasażerowie i kierowcy obydwu pojazdów nie zostali poszkodowani. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy. Na czas wyciągania autobusu z rowu wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z pojazdu. Autobus został wyciągnięty na jezdnię przy pomocy koparko ładowarki.

  • godz. 12.56

Piecki - droga wojewódzka 610 - samochód osobowy, którym podróżował tylko kierowca wypadł z drogi i znajdował się na łące w odległości 15 metrów od drogi. Wewnątrz  znajdował się kierowca, który był zablokowany. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego i wydobyli go na nosze typu deska. Ranny został przekazany dla Zespołu Ratownictwa Medycznego i przewieziony do szpitala.

  • godz. 14.28

Rybno - droga wojewódzka 600 - samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu została uwięziona w pojeździe poprzez uszkodzone elementy konstrukcyjne pojazdu. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby poszkodowanej i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoba została wydobyta na nosze typu deska i przekazana załodze ZRM. Ratownicy medyczni stwierdzili konieczność zadysponowania na miejsce śmigłowca LPR, który przewiózł poszkodowaną do szpitala w Olsztynie. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca oraz uprzątnęli drogę z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdu.

W działaniach przy zdarzeniach drogowych udział brało udział 8 zastępów PSP, 10 zastępów OSP, 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz 5 patroli Policji.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Słowa kluczowe:
na sygnale wypadki straż policja 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij