W pierwszym tygodniu lipca na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 14 zdarzeń w tym 13 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W działaniach brało udział  27 zastępów straży pożarnej w obsadzie 105 strażaków. Spora liczba interwencji dotyczyła wypadków drogowych, w tym jednego zakończonego tragicznie.

  • 2 lipca

Szestno – zabezpieczenie rozlanego oleju napędowego na drodze wojewódzkiej 591 do czasu przyjazdu służby drogowej.
Użranki – na drodze krajowej 59 doszło do zderzenia dostawczego busa z samochodem terenowym, którym podróżowało 5 osób, w tym troje dzieci. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazdy. Po zakończeniu działań samochody zostały przemieszczone na pobocze, a pracownicy służby drogowej usunęli rozlane substancje i śliskość z drogi.

  • 3 lipca

Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego hotelu.
Baranowo – droga krajowa nr 16 - motocyklista uderzył w barierki, strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu i przekazali go przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zabezpieczyli również pojazd, drogę oraz miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych policji pracownicy służby drogowej uprzątnęli drogę z rozlanego oleju.

  • 4 lipca

Mrągowo – zabezpieczenie miejsca gniazdowania szerszeni w ocieplonej elewacji budynku szkolnego.

  • 7 lipca

Mrągowo – próba uwolnienia kota, który znajdował się na drzewie. Niestety miejsce w którym znajdowało się zwierzę było niedostępne dla sprzętu używanego przez strażaków.
Mikołajki – zabezpieczenie regat żeglarskich.
Mrągowo – na ulicy Wojska Polskiego doszło do potrącenia kobiety przez ciężarówkę. Strażacy którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia, wydobyli poszkodowaną spod ciężarówki. W związku z faktem, że nie stwierdzono czynności życiowych przystąpiono do resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz defibrylacji z użyciem AED. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego wspólnie kontynuowano działania przez około 30 minut. Niestety nie przyniosły one rezultatu - kobieta zmarła.
Woźnice – na drodze wojewódzkiej 16 doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem osobowym. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazdy oraz pomagali w kierowaniu ruchem wahadłowym.
Mrągowo – zabezpieczenie imprezy masowej.
Mikołajki – zabezpieczenie ratownicze imprezy na wodzie Wodowanie Króla Sielaw.

  • 8 lipca

Mikołajki – zabezpieczenie regat żeglarskich.
Woźnice – na drodze krajowej 16 samochód osobowy, którym podróżował tylko kierowca wpadł do rowu. Strażacy udzieli pierwszej pomocy poszkodowanej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pojazd oraz kierowali ruchem drogowym. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM nie potwierdził konieczności przewiezienia osoby uczestniczącej w zdarzeniu do szpitala.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij