Mazurski Festiwal Operowy Belcanto, który od trzech lat odbywa się w amfiteatrze nad jeziorem Czos, pokazuje, że muzyki klasycznej można posłuchać także w mniejszych miastach, takich jak Mrągowo. W tym roku wydarzenie zainauguruje operetka „Księżniczka Czardasza”, którą zaplanowano na 15 lipca. Tydzień później organizatorzy zapraszają na galę finałową. Bilety są już w sprzedaży!

Niezaprzeczalny urok wynikający z połączenia muzyki klasycznej z pięknem jeziora Czos, to coś co wyróżnia Mazurski Festiwal Operowy Belcanto. W tym roku w Mrągowie będziemy mogli zobaczyć operetkę „Księżniczka Czardasza”, która 15 lipca o 19:15 zainauguruje tegoroczne spotkanie z pięknym śpiewem w Mrągowie.

To plenerowe przedstawienie Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Opowiada o romansie charyzmatycznej węgierskiej szansonistki kabaretowej - Sylwii i pochodzącego z bogatej rodziny przystojnego arystokraty - młodego księcia Edwina, gotowego popełnić mezalians. Stary książę - ojciec ma jednak wobec syna inne plany.

Na mrągowskim molo w operetce „Księżniczka Czardasza” wystąpią Katarzyna Zając-Caban, Dawid Kwieciński, Łukasz Ratajczak, Ewa Spanowska i Konrad Derlatka.

Tydzień później (21 lipca) w amfiteatrze nad jeziorem Czos odbędzie się gala finałowa III. Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto. Znakomity śpiew zacznie rozbrzmiewać od godz. 20:00, a na scenie usłyszymy takich artystów jak: Katarzyna Zając – Caban (Polska), Elena Bakanova (Rosja), Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego (Włochy), Mamuka Lomidze (Gruzja), Piotr Wołosz (Polska) i wielu innych. Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo (Włochy).

Mazurski Festiwal Operowy Belcanto ma pokazać, że muzyka klasyczna nie musi być trudna w odbiorze i może być dostępna dla wszystkich. Bilety w cenach 90, 50 i 30 zł można nabyć w recepcji Centrum Kultury i Turystyki oraz online przez system eBilet.pl, biletyna.pl

mb

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij