Dariusz Żyłowski, z zawodu nauczyciel historii, a przez ostatnich 10 lat kierownik mrągowskiego Muzeum, objął stanowisko menadżera - dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie. Przez miniony rok szkolny, po odejściu Beaty Klimek, placówką kierowała jako pełniąca obowiązki dyrektora - Ewa Lubowiecka.

W latach 2011-2017 placówką zarządzała Beata Klimek, która w ubiegłym roku objęła stanowisko Sekretarza Miasta. Po odejściu Pani Beaty, stery przejęła wicedyrektor placówki Ewa Lubowiecka, która przez 10 miesięcy przy wsparciu pozostałej kadry nauczycielskiej pełniła tę funkcję jako pełniąca obowiązki dyrektora. W maju bieżącego roku został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora szkoły, który wygrał Dariusz Żyłowski, dotychczasowy kierownik Muzeum w Mrągowie.

- Analizujac swoje dotychczasowe wykształcenie i doświadczenie zawodowe doszedłem do wniosku, że mogę podjąć się takiego wyzwania - mówi Dariusz Żyłowski, nowy dyrektor SP nr 1 w Mrągowie. - Starałem się do tego przygotować jak najlepiej, między innymi poprzez uzupełnienie wykształcenia w obszarze zarządzania i marketingu w oświacie. W maju został ogłoszony konkurs, którego wyniki poznałem na początku czerwca. Oficjalnie funkcje dyrektora pełnię od lipca tego roku.

SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie to placówka, która obecnie liczy około 1300 uczniów, 125 nauczycieli i ponad 50 pracowników. Łączy w swojej strukturze trzy obiekty szkolne: SP nr 1 na Bohaterów Warszawy, którą zarządza Joanna Lubowiecka, SP nr 1 na ulicy Kopernika, gdzie kieruje Ewa Lubowiecka oraz SP nr 1 z Oddziałem Gimnazjalnym, gdzie dyrektorem jest Marek Modrzejewski. Funkcję menadżera - dyrektora trzech podległych placówek z dniem 1 lipca objął Dariusz Żyłowski, który z zawodu jest nauczycielem historii.

- Ukończyłem Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie na Wydziale Humianistycznym na kierunku historia o specjalności nauczycielskiej. Swoją karierę zawodową rozpocząłem w Olsztynie, gdzie pracowałem w świetlicy terapeutycznej. W międzyczasie pracowałem, nabywając doświadczenie w pracy z młodzieżą w Domu Dziecka w Mrągowie, a przez prawie 20 lat byłem kuratorem społecznym przy Sądzie Rejonowym w Mrągowie. Zapewne wielu mieszkanców kojarzy mnie przede wszystkim z Muzeum w Mrągowie, w którym pracowałem przez 10 lat. Mam nadzieję, że doświadczenie, które zdobyłem do tej pory pomoże mi w zarządzaniu szkołą - podkreśla Dariusz Żyłowski. - Nie planuję żadnej rewolucji w prowadzeniu placówki. Najpierw chcę się przyjrzeć jak funkcjonuje szkoła i dopiero wtedy będziemy wspólnie z uczniami i kadrą pedagogiczną podejmować pewne działania. Tutaj musi być współpraca.

Dariusz Żyłowski funkcję dyrektora będzie pełnił do 31 sierpnia 2022 roku. Zapewne wielu z Was zastanawia się co z przyszłością Muzeum w Mrągowie. Do końca tego roku, funkcję zastępczą będzie pełnił Klaudiusz Woźniak, obecny kierownik Muzeum Mazurskiego w Szczytnie.

pj


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij