W sobotę 23 czerwca uroczyście otwarto wyremontowaną remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszemborku. W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe, przedstawiciele jednostek OSP z powiatu mrągowskiego i mieszkańcy Wyszemborka.

Od lat strażacy z Wyszemborka zabiegali o to, by ich remiza została rozbudowana. Do tej pory mieścili się w jednym, niewielkim pomieszczeniu, które było jednocześnie garażem i biurem. Po remoncie i rozbudowie, miejsca jest już dużo więcej, a w remizie mieszczą się już oba strażackie wozy, którymi dysponuje OSP Wyszembork, jest dużo więcej miejsca na strażacki sprzęt.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Mrągowo Jerzy Krasiński, Komendant PSP w Mrągowie Krzysztof Grabias, Komendant OSP Wyszembork Dominik Tumas, Komendant Policji w Mrągowie Andrzej Skol oraz Proboszcz Parafii w Szestnie ks. Dariusz Leśniak.

Po uroczystym otwarciu wręczono także odznaczenia za wysługę lat i za zasługi dla pożarnictwa dla strażaków z OSP Wyszembork. Wydarzenie zakończył strażacki piknik zorganizowany na terenie boiska w Wyszemborku.

Fot. Piotr Piercewicz

Otwarcie remizy OSP w Wyszemborku


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij