W sobotę 23 czerwca uroczyście otwarto wyremontowaną remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszemborku. W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe, przedstawiciele jednostek OSP z powiatu mrągowskiego i mieszkańcy Wyszemborka.

Od lat strażacy z Wyszemborka zabiegali o to, by ich remiza została rozbudowana. Do tej pory mieścili się w jednym, niewielkim pomieszczeniu, które było jednocześnie garażem i biurem. Po remoncie i rozbudowie, miejsca jest już dużo więcej, a w remizie mieszczą się już oba strażackie wozy, którymi dysponuje OSP Wyszembork, jest dużo więcej miejsca na strażacki sprzęt.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Mrągowo Jerzy Krasiński, Komendant PSP w Mrągowie Krzysztof Grabias, Komendant OSP Wyszembork Dominik Tumas, Komendant Policji w Mrągowie Andrzej Skol oraz Proboszcz Parafii w Szestnie ks. Dariusz Leśniak.

Po uroczystym otwarciu wręczono także odznaczenia za wysługę lat i za zasługi dla pożarnictwa dla strażaków z OSP Wyszembork. Wydarzenie zakończył strażacki piknik zorganizowany na terenie boiska w Wyszemborku.

Fot. Piotr Piercewicz

Otwarcie remizy OSP w Wyszemborku


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij