W miniony weekend powiat mrągowski świętował okrągły jubileusz. Dwudniowe obchody 200-lecia powiatu mrągowskiego rozpoczęła sobotnia, uroczysta sesja rady powiatu. Dzień później w kościele św. Wojciecha odbyła się msza święta w intencji mieszkańców, a następnie uczestnicy przeszli w korowodzie na Plac Unii Europejskiej. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Sobotnie uroczystości rozpoczęło odsłonięcie obelisku upamiętniającego 200-lecie Powiatu Mrągowskiego, który stanął przed Starostwem Powiatowym w Mrągowie. Tuż obok zasadzono dwa dęby pamięci, jeden z okazji jubileuszu powiatu, drugi z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sesja Rady Powiatu miała charakter uroczysty. Zaproszono m.in. wszystkich byłych i obecnych radnych, przedstawicieli samorządów partnerskich. Podczas sesji wręczono okolicznościowe medale dla byłych radnych i tych z trwającej jeszcze kadencji. Profesor Janusz Małek z UMK w Toruniu przygotował wykład okolicznościowy o historii powiatu mrągowskiego i jego mieszkańcach. Odbyła się także premiera filmu promocyjnego Powiatu Mrągowskiego, który nasza redakcja miała okazję przygotowywać.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się w kościele św. Wojciecha. Mszę w intencji mieszkańców odprawił arcybiskup metropolita Warmiński, Józef Górzyński. Następnie zaproszeni goście i mieszkańcy przeszli w korowodzie na Plac Unii Europejskiej. Wyjątkowy jubileusz był okazją, by podziękować przedstawicielom władz województwa i zaprzyjaźnionych gmin, a także przedsiębiorcom i służbom mundurowym za współpracę.

Uroczystości uświetniły występy artystyczne. Na scenie wystąpili Kapela ze Wsi Warszawa, Pieckowianie, Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka”, Folk Kapela czy Studio Wokalne „Sukces”.

W uroczystościach 200-lecia powiatu mrągowskiego uczestniczyli włodarze województwa, starostowie okolicznych powiatów, gospodarze gmin wchodzących w skład powiatu mrągowskiego oraz gmin partnerskich Kadzidło i Ostrołęka, a także przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy.

Fot. Piotr Piercewicz, Marlena Bieleninik

Uroczysta sesja Rady Powiatu Mrągowskiego

Niedzielne obchody jubileuszu 200-lecia Powiatu Mrągowskiego


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij