W miniony weekend powiat mrągowski świętował okrągły jubileusz. Dwudniowe obchody 200-lecia powiatu mrągowskiego rozpoczęła sobotnia, uroczysta sesja rady powiatu. Dzień później w kościele św. Wojciecha odbyła się msza święta w intencji mieszkańców, a następnie uczestnicy przeszli w korowodzie na Plac Unii Europejskiej. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Sobotnie uroczystości rozpoczęło odsłonięcie obelisku upamiętniającego 200-lecie Powiatu Mrągowskiego, który stanął przed Starostwem Powiatowym w Mrągowie. Tuż obok zasadzono dwa dęby pamięci, jeden z okazji jubileuszu powiatu, drugi z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sesja Rady Powiatu miała charakter uroczysty. Zaproszono m.in. wszystkich byłych i obecnych radnych, przedstawicieli samorządów partnerskich. Podczas sesji wręczono okolicznościowe medale dla byłych radnych i tych z trwającej jeszcze kadencji. Profesor Janusz Małek z UMK w Toruniu przygotował wykład okolicznościowy o historii powiatu mrągowskiego i jego mieszkańcach. Odbyła się także premiera filmu promocyjnego Powiatu Mrągowskiego, który nasza redakcja miała okazję przygotowywać.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się w kościele św. Wojciecha. Mszę w intencji mieszkańców odprawił arcybiskup metropolita Warmiński, Józef Górzyński. Następnie zaproszeni goście i mieszkańcy przeszli w korowodzie na Plac Unii Europejskiej. Wyjątkowy jubileusz był okazją, by podziękować przedstawicielom władz województwa i zaprzyjaźnionych gmin, a także przedsiębiorcom i służbom mundurowym za współpracę.

Uroczystości uświetniły występy artystyczne. Na scenie wystąpili Kapela ze Wsi Warszawa, Pieckowianie, Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka”, Folk Kapela czy Studio Wokalne „Sukces”.

W uroczystościach 200-lecia powiatu mrągowskiego uczestniczyli włodarze województwa, starostowie okolicznych powiatów, gospodarze gmin wchodzących w skład powiatu mrągowskiego oraz gmin partnerskich Kadzidło i Ostrołęka, a także przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy.

Fot. Piotr Piercewicz, Marlena Bieleninik

Uroczysta sesja Rady Powiatu Mrągowskiego

Niedzielne obchody jubileuszu 200-lecia Powiatu Mrągowskiego


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# oJEJKU (IP: 89.229.*.202) 2018-07-26 19:58
A gdzie jest dominiś, niedoszły muzealnik z kętrzyna :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do Stasia (IP: 188.146.*.216) 2018-07-29 19:11
żonę już dziś biłeś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# PiSowiec (IP: 188.146.*.66) 2018-07-05 20:49
Panie Chojecki czuję zażenowanie jak na to patrzę. Jest mi przykro, że pan firmuje swoim nazwiskiem i urzędem wojewody tę klikę postkomuszą PSL. Nie orientuje się pan z kim pan się pokazuje? Nie chcę nawet podejrzewać, że pan wie i robi to świadomie... Żenujące. Naprawdę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tomek (IP: 188.146.*.194) 2018-07-03 22:54
A ja się bardzo cieszę z tej relacji. Dzięki niej ostatecznie się przekonałem, że pan Bułajewski jest umoczony po uszy w tę powiatową klikę PSL. Nie byłby dobrym burmistrzem bo tylko by utrwalił ten cały układ miejsko - powiatowy. Nie byłoby żadnych dobrych zmian.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mirek (IP: 83.136.*.11) 2018-07-03 18:27
Impreza tylko dla samych swoich.
Nie szkoda kasy ?
Jakie jest zadłużenie powiatu ?
To jest jeden ze wskaźników jakości rządzenia. Szkoda gadać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mirek (IP: 83.136.*.244) 2018-07-03 12:29
Co tu świętować !!!
Powiat przecież nie ma 200 lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Daleki (IP: 89.229.*.247) 2018-07-03 08:37
200 lat powiatu mrągowskiego, 100 lat odzyskania niepodległości. . w Mrągowie?!

Kreis Sensburg - utworzony w 1818r, do 1945, powiat mrągowski utworzony w 1945 r do 1975r. Ponownie od 1999r do chwili obecnej - jakie to 200 lat?

W 1918 r Kreis Sensburg obchodził 100 rocznicę utworzenia - do granic Polski było stąd 70 km. Co stało się tu 100 lat temu, aby móc mówić o stuleciu? I na Boga - co za co wręczają sobie te odznaczenia? I komu to wręczają? Co dla powiatu zrobił Gosiewski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# A (IP: 89.229.*.255) 2018-07-03 21:12
W rzeczy samej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Buntownik (IP: 83.6.*.63) 2018-07-03 14:21
Co zrobił? Wstydu narobil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jur (IP: 176.221.*.103) 2018-07-02 23:04
Czemu lub komu miały służyć te uroczystości??
Większość na zdjęciach to jakieś mocno zażenowane towarzystwo wzajemnej adoracji jakieś leśne dziatki i paru nieudacznych lokalnych polityków, którzy w normalnej pracy lub biznesie nigdy by nie zaistnieli, bo są za słabi. Ale polityk to brzmi dumnie!
Na zdjęciach nie widać ani mieszkańców Mrągowa, ani pracowników obecnych i byłych starostwa.
Ciekawe komu było to potrzebne i ile to kosztowało. Może lepiej byłoby pieniądze wydane na imprezę przeznaczyć dla potrzebujących mieszkańców w tym powiecie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# patrycja (IP: 88.156.*.215) 2018-07-02 21:04
Czas w końcu postawić na młodych i to w końcu wszyscy musimy głęboko wziąć sobie to do serca bo znowu będą nami rządzić leśne dziadki tworząc imprezy pod siebie a nie dla mieszkańców. Mrągowo i nasz kochany powiecie - obudź się, póki nie jest za późno!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# monika (IP: 77.242.*.16) 2018-07-02 20:54
Szkoda miasta dla takiej władzy, ile będziemy jeszcze czekać, żeby poczuć się pełnoprawnymi mieszkańcami, a nie klakierami dla władzy, dla której jesteśmy tłem...
Bardzo smutne obchody jubileuszu miasta - władza sobie, mieszkańcy gdzieś tam. Pogoda była z mieszkańcami... ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hubert (IP: 88.156.*.215) 2018-07-02 20:52
Dziwne, że to żałosne widowisko chciały firmować władze wójewódzkie w postaci Bżezina i [cenzura]ckiego .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lolo (IP: 37.47.*.7) 2018-07-02 18:37
A gdzie pracownicy Starostwa, obecnie pracujący i emeryci? Wszystko w sosie "własnym. Gratulacje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz (IP: 46.169.*.115) 2018-07-02 18:08
Wstydu nie macie. Zrobiliscie sobie swieto na ktorym sami siebie nagrodziliscie.
Przemowienia, usciski, medale. Jeszcze tylko robienia l....ow zabraklo.
A ja pytam sie. Gdzie chociaz jedno slowo o mieszkancach??? O tych wszystkich ludziach ktorzy buduja ten powiat i miasto. Ktorzy tu zyja i codziennie staraja sie aby bylo tu lepiej.
WSTYD. APan , Panie Karas to zamiast medali piwinien postawic na stole podelko z chusteczkami aby co niektorzy bardziej pociagajacy mogli skorzystac. No, ale jak wladza takie i jej przedstawiciels two w regionie. Wstyd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij