Po raz trzeci w Sorkwitach promowali zdrowy tryb życia i bezpieczeństwo. W sobotę 16 czerwca na boisku szkolnym odbył się piknik rodzinny, na którym do wspólnej zabawy zachęcali strażacy, policjanci czy olsztyński ośrodek ruchu drogowego. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia.

Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia staje się tradycją w Sorkwitach. W tym roku już po raz trzeci tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna zachęcała w ten sposób mieszkańców do zdrowego trybu życia i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Uczestnicy mogli skorzystać z symulatora dachowania, który przyjechał z olsztyńskiego ośrodka ruchu drogowego i zobaczyć miejscowość z wysięgnika wozu strażackiego. Na najmłodszych czekały zabawy z animatorką, wspólna zumba, gaszenie domku, czy zabawy edukacyjne i rekreacyjne.

Impreza miała cel charytatywny, przeprowadzona została licytacja fantów, z której dochód wesprze Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Sorkwit. Jak poinformowała nas prezes OSP Sorkwity Marta Kopaniec, udało się zebrać 3,5 tys. zł na nowe stroje dla młodych strażaków.

Tekst i zdjęcia: Marlena Bieleninik

III Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij