Po raz trzeci w Sorkwitach promowali zdrowy tryb życia i bezpieczeństwo. W sobotę 16 czerwca na boisku szkolnym odbył się piknik rodzinny, na którym do wspólnej zabawy zachęcali strażacy, policjanci czy olsztyński ośrodek ruchu drogowego. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia.

Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia staje się tradycją w Sorkwitach. W tym roku już po raz trzeci tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna zachęcała w ten sposób mieszkańców do zdrowego trybu życia i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Uczestnicy mogli skorzystać z symulatora dachowania, który przyjechał z olsztyńskiego ośrodka ruchu drogowego i zobaczyć miejscowość z wysięgnika wozu strażackiego. Na najmłodszych czekały zabawy z animatorką, wspólna zumba, gaszenie domku, czy zabawy edukacyjne i rekreacyjne.

Impreza miała cel charytatywny, przeprowadzona została licytacja fantów, z której dochód wesprze Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Sorkwit. Jak poinformowała nas prezes OSP Sorkwity Marta Kopaniec, udało się zebrać 3,5 tys. zł na nowe stroje dla młodych strażaków.

Tekst i zdjęcia: Marlena Bieleninik

III Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij