Wreszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje. Dzisiejszy poranek w szkołach powiatu mrągowskiego obfitował w liczne akademie i uroczystości, podczas których uczniowie odbierali świadectwa i nagrody. Były także kwiaty i podziękowania dla nauczycieli, łzy wzruszenia, ale i radość z rozpoczynających się wakacji. Rok szkolny 2017/2018 pożegnaliśmy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Kopernika oraz Zespołu Szkół Zawodowych.

Na ten moment czekali od dawna. Ostatni dzwonek zabrzmiał dziś, 22 czerwca w szkołach powiatu mrągowskiego, a teraz na wszystkich czekają dwa miesiące zasłużonych wakacji. Odwiedziliśmy dziś Szkołę Podstawową nr 1 przy ulicy Kopernika w Mrągowie. Tam punktualnie o godzinie 8:00 w hali sportowej oficjalnie podsumowano rok szkolny. Uczniowie odebrali wyróżnienia i nagrody za ostatnie 9 miesięcy wytężonej pracy, a także przygotowali występy artystyczne.

Uroczysta akademia, która odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych, była szczególna, nie tylko ze względu na kończący się rok szkolny. Po 40 latach pracy, na emeryturę odszedł dyrektor szkoły Paweł Długoborski.

- Jestem tutaj dzisiaj z Wami po raz ostatni w roli dyrektora szkoła. Odchodzę z żalem, bo dwie trzecie swojego życia spędziłem w murach tej placówki. Nie liczyłem nigdy tych godzin i dni spędzonych w szkole, ale myślę, że współpraca z nauczycielami, administracją, obsługą to niezwykle budująca i wspaniała sprawa. Życzę Wam wszystkim, by w nowej szkole o nowej nazwie, pracowało się Państwu bardzo dobrze oraz by organ prowadzący dostrzegał problemy, które tutaj występują i wspierał szkołę w rozwoju.

Był to także ostatni dzień pracy dla wieloletniego nauczyciela przedmiotów gastronomicznych Agaty Pieszko, która z wielkim zaangażowaniem poświęcała się swojej pracy.

Ten rok szkolny był także rokiem szczególnym pod względem osiągnięć. Trzech uczniów z ZSZ odebrało świadectwa z "czerwonym paskiem" - Marcin Gwiazda (5,19), Karol Tumianiec (4,75) i Jakub Gradzewicz (4,89).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia roku szkolnego w SP nr 1 oraz ZSZ w Mrągowie.

Fot. Paweł Krasowski, Paulina Duszak-Jabłonowska,

Zakończenie roku w SP nr 1

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Paweł Długoborski (IP: 83.6.*.156) 2018-06-23 12:54
Szanowni Państwo, w związku z zakończeniem pracy dyrektora w ZSZ w Mrągowie serdecznie dziękuję za wspaniałe lata współpracy wszystkim pracownikom szkoły, młodzieży, rodzicom, zakładom pracy i tym wszystkim, z którymi dane było mi się zetknąć w ciągu moich 40 lat pracy w MOJEJ szkole. Wzruszające pożegnanie przygotowane przez szkolną społeczność zapadnie w moim sercu na zawsze. Dziękuję bardzo dziennikarzom i właścicielom Portalu za zawsze rzetelne i ciekawe relacjonowanie wydarzeń z życia naszej szkoły zawsze profesjonalne, zawsze życzliwe i nacechowane niezwykłą przychylnością. Paweł Długoborski
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 89.229.*.34) 2018-06-28 23:31
Dokladnie tak jak kolega napisal wyzej,najlepszy dyrektor pod słońcem. Takich ludzi jak Pan , Panie Pawle jest niewielu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pondro (IP: 37.47.*.21) 2018-06-23 19:23
Najlepszy dyrektor pod słońcem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij