Groźnie wyglądający pożar wybuchł wczoraj (środa 20 czerwca) na balkonie jednego z mieszkań na Osiedlu Mazurskim. W pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są spore.

W środę 20 czerwca kilka minut po godzinie 15 na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie rozdzwoniły się telefony informujące o pożarze w czteropiętrowym bloku na Osiedlu Mazurskim. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że płoną znajdujące się na balkonie meble, wypełnienie balkonu z tworzywa sztucznego oraz styropian użyty do ocieplenia budynku.

W wyniku wysokiej temperatury doszło do pęknięcia szyb, przedostania się ognia do środka oraz zadymienia w mieszkaniu. Strażacy podali prąd gaśniczy wody z drabiny w celu ugaszenia pożaru oraz przy pomocy wentylatora osiowego nie dopuścili do zadymienia klatki schodowej. Po sprawdzeniu mieszkania okazało się, że nikogo nie ma w środku, nie zachodziła również konieczność ewakuacji innych mieszkańców.  

Po ugaszeniu pożaru przed przekazaniem właścicielowi  strażacy sprawdzili obiekt przy pomocy kamery termowizyjnej oraz mierników wielogazowych. W działania trwających ponad godzinę uczestniczyły 4 zastępy PSP Mrągowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Oprac. KP PSP w Mrągowie

Pożar na Osiedlu Mazurskim


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij