Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista zajęli I miejsce w konkursie pn. „Dzień Księgowego” organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Olsztynie.

Buchalter, kontysta, rachmistrz to tylko niektóre synonimy słowa księgowy w kontekście zawodowym, które wykorzystali uczniowie przygotowując pracę konkursową. Aby było ciekawie i nietypowo na plakatach nie zabrakło jeszcze słowa  księgowy w różnych językach świata, kodeksu etyki księgowego czy  wizerunku księgowego. Wspólnie z nauczycielkami przedmiotów ekonomicznych p. Iwoną Dołżycką i p. Jolantą Miklaszewicz-Nestoruk uczniowie te i inne ciekawostki zamieścili w prezentacji multimedialnej, która została przesłana do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Olsztynie jako praca konkursowa.

Komisja konkursowa wysoko oceniła pracę naszych uczniów przyznając im I miejsce. Z rąk Pani Prezes Oddziału Okręgowego SKwP w Olsztynie Jolanty Bocheńskiej oraz Sekretarza Zarządu Głównego SKwP Pana Ryszarda Goryckiego uczniowie otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie i zbiegło się z obchodami 70 lecia  SKwP Oddziału Okręgowego  w Olsztynie. Oprócz części oficjalnej mieliśmy zaszczyt poznać doświadczonych księgowych i obejrzeć wspólnie sztukę teatralną pt. Upadłe Anioły.

Celem konkursu było zapoznanie młodego pokolenia z działalnością Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży rachunkowością, podnoszenie prestiżu księgowego, propagowanie zasad etyki zawodowej. Cieszymy się z kreatywności i pomysłowości naszych uczniów życząc im osiągania wielu sukcesów na płaszczyźnie zawodowej. Bo pamiętajmy „Księgowy to brzmi dumnie a nie nudnie”.Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij