W dniach od 11 do 17 czerwca 2018 na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 9 zdarzeń w tym 1 pożar, 5 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 16 zastępów straży pożarnej w obsadzie 61 strażaków.

11 czerwca

Nawiady - alarm fałszywy w dobrej wierze - wypalanie gałęzi,

Woźnice - o godzinie 10.10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Mrągowie otrzymał informację o wypadku na drodze krajowej 16. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochód Nissan znajdował się częściowo na poboczu i leżał na boku. Drugi samochód Audi pozostawał na jezdni. Łącznie samochodami podróżowały trzy osoby dorosłe i jedno dziecko. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem SP. Chłopiec w wieku 4 lat w ramach wsparcia psychicznego otrzymał od strażaków maskotkę misia. Po zaopatrzeniu przez ZRM na miejscu wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsca zdarzenia, odłączyli akumulatory i uprzątnęli jezdnię z elementów konstrukcyjnych samochodów oraz płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział zastępy JRG Mrągowo, OSP Mikołajki oraz Woźnice.

Mrągowo - alarm fałszywy w dobrej wierze,

Dobry Lasek - usunięcie niebezpiecznie pochylonego drzewa nad drogą wojewódzką 610,

12 czerwca

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

13 czerwca

Piecki - usunięcie powalonego drzewa z drogi powiatowej,

Lelek - o godzinie 23.55 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Mrągowie otrzymał informację o pożarze nieużytkowanej obory murowano – drewnianej w miejscowości LELEK gmina Mikołajki. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się cały dach i poddasz na obiekcie o powierzchni 500 m2. Kilka minut po rozpoczęciu działań doszło do zawalenia się całej konstrukcji do środka. Strażacy podali 3 prądy wody w celu dogaszenia palącego się obiektu. W działaniach trwających ponad 6 godzin uczestniczyły zastępy JRG Mrągowo, OSP Mikołajki, Woźnice i Ryn.

Mikołajki - strażacy z OSP Mikołajki zabezpieczyli miejsce zderzenia samochodu osobowego z dostawczym, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

16 czerwca

Ostrów Pieckowski - strażacy udzieli pierwszej pomocy mężczyźnie, który leżał na plaży z urazami. Po zabezpieczeniu ran poszkodowany został przejęty przez Zespół Ratownictwa Medycznego i przewieziony do szpitala w Mrągowie.

Strażacy z JRG Mrągowo prowadzili również działania poza terenem powiatu w związku z wybuchem gazu i pożarem mieszkania w Słabowie pow. Giżycki oraz w Wejsunach powiat Piski w związku z podejrzeniem utonięcia mężczyzny.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij