Już po raz drugi będzie można pomóc bezdomnym psiakom i miło spędzić sobotni poranek. 23 czerwca w schronisku w Bagienicach odbędzie się „Bieg na sześć łap”.

W sobotę 23 czerwca będzie można pomóc schroniskowym psiakom, zabierając je na spacer. O godzinie 9:00 rozpocznie się druga edycja „Biegu na sześć łap”. Idea akcji jest prosta: podarować zwierzakom trochę ruchu i tak potrzebnego uczucia, a zarazem promocja adopcji bezdomnych zwierząt.

Zainteresowanie pierwszą edycją akcji pokazało, że mieszkańcy chętnie wychodzą z podopiecznymi schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bagienicach na spacery. Obecnie w schronisku przebywa około 160 psów, a do spaceru wytypowane zostaną te łagodne.

Zgłaszać się należy na facebookowym profilu „Bieg na sześć łap - Bagienice” pod postem o drugiej edycji akcji, podając swoje imię i nazwisko. Można też wysłać zgłoszenie w wiadomości prywatnej – informują organizatorzy.

– O godzinie 8:30 przed wejściem do schroniska będzie stała osoba, która sprawdzi listę, na której będzie trzeba się podpisać. Po wpisaniu się na listę i podpisaniu deklaracji uczestnicy otrzymają się od wolontariusza psa, z którym wyjdą na spacer – zaprasza organizatorka akcji „Bieg na sześć łap w Bagienicach” Wioleta Smorszczewska-Wilczyńska.

Podczas akcji rozdawane będą cegiełki z numerem konta Stowarzyszenia Kociarze Mrągowo. Wolontariusze będą informować o możliwości wpłacania datków na rzecz potrzebujących piesków. Dokonując wpłaty należy pamiętać o dopisku: Psiaki z Bagienic.

II edycja „Biegu na sześć łap” w Bagienicach już w najbliższą sobotę. Organizatorzy będą czekać na spacerowiczów od 8:30. Polecamy!

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij