Nowa hala sportowa w Zyndakach raduje serca uczniów, nauczycieli i władz gminy Sorkwity. Jedna z największych inwestycji w historii gminy została już ukończona, a w sobotę zaplanowano jej oficjalne otwarcie. Budowa obiektu kosztowała prawie 3 mln zł.

Budowa hali sportowej w Zyndakach to jedna z najkosztowniejszych i najważniejszych dla lokalnej społeczności inwestycji ostatnich lat. Obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku już jutro, z czego radości nie kryje dyrektor Szkoły Podstawowej w Zyndakach Beata Gołębicka.

– Czekaliśmy prawie 23 lata na tę salę i dziś mogę powiedzieć, że nareszcie ją mamy – powiedziała nam Beata Gołębicka. – Najbardziej zadowolone są dzieci, dla których są to nowe możliwości rozwoju fizycznego - jest boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej oraz tenisa ziemnego. Na jednej godzinie lekcyjnej mogą niezależnie od siebie ćwiczyć dwie klasy. Dodatkowo są trybuny, więc możemy organizować mini turnieje. Myślę, że taki obiekt spowoduje, że rozwinie się aktywność fizyczna mieszkańców, już docierają do nas informacje, że kobiety chciałyby, żeby tu odbywały się zajęcia zumby.

Nowoczesna hala sportowa cieszy także nauczycieli wychowania fizycznego, bo przez lata uczniowie zmuszeni byli ćwiczyć w pomieszczeniach do tego nieprzystosowanych.

– Budowa sali gimnastycznej przy naszej szkole to znakomita inwestycja. Sala będzie służyła uczniom do lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć dodatkowych. Do tej pory lekcję wychowania fizycznego w okresie jesienno -zimowym odbywały się na korytarzach szkolnych. Z pewnością zajęcia będą teraz atrakcyjniejsze i bardziej urozmaicone. Również uroczystości i imprezy szkolne będą mogły odbywać się w odpowiednich ku temu warunkach. Otwarcie sali gimnastycznej to również bardzo dobra wiadomość dla społeczności lokalnej, która na pewno będzie z niej korzystała w godzinach popołudniowych – mówi Karol Lemecha, nauczyciel wychowania fizycznego.

Hala przeznaczona zostanie do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego i aktywności pozalekcyjnych, będzie to także ważne miejsce dla lokalnej społeczności.

– Niewątpliwie inwestycja o nazwie „Budowa hali sportowej przy szkole w Warpunach z siedzibą w Zyndakach” była od wielu lat wyczekiwana przez lokalną społeczność. Przypomnę, że o łączniku pomyślano już w 1995 roku, kiedy to rozbudowywano placówkę. Halę udało nam się wybudować teraz, po 23 latach. Sądzę, że w tym środowisku, które jest bardzo usportowione obiekt będzie w pełni spełniać swoją rolę. Hala wykorzystywana będzie nie tylko do celów dydaktycznych, w godzinach pozalekcyjnych korzystać z niej będzie cała lokalna społeczność – z radością przyznaje wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski.

Gmina Sorkwity powiększyła infrastrukturę sportową o drugą hale gimnastyczną. Jej budowa trwała pół roku i zamknęła się w kwocie 3 mln zł, z czego 700 tysięcy złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Sportu i Kultury Fizycznej.

Oficjalne otwarcie hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Warpunach z siedzibą w Zyndakach już w sobotę 16 czerwca o 11:00.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# stefan (IP: 94.254.*.77) 2018-06-18 10:09
w środku dość dobrze to wygląda, bo z zewnątrz wygląda jak stodoła. Czym tu się chwalić wójcie od wielu lat jest pan w samorządzie sorkwickim i hala była planowana od dawna, trochę powinien się pan wstydzić za taką opieszałość przy jej budowie, poza tym przez lata będzie spłacana przez mieszkańców no bo przecież za gotówkę gmina jej nie wybudowała, ale to nic najważniejsze rok wyborczy, aby do wyborów, a potem się zobaczy - dobra kiełbasa wyborcza - grunt to dbanie o swój wizerunek, herby, flagi, patroni - nie wszystkich kupi się takimi działaniami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość (IP: 83.136.*.96) 2018-06-17 23:03
"Dobry rydz niż nic" !
Trochę mała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij