Mrągowskie festiwale co roku stanowią nieodłączny element życia kulturalnego naszego miasta. Większość z nich ma wieloletnią tradycję, wyjątkowy charakter i swoich fanów, którzy co roku przybywają do miasta nad jezioro Czos. Poniżej prezentujemy listę tegorocznych festiwalowych wydarzeń w naszym mieście.

Tegoroczny sezon letni rozpoczynamy hucznie od Urodzin Mrągowa. 670-lecie naszego miasta zobowiązuje. W tym roku na przełomie czerwca i lipca będzie muzycznie, smacznie i kolorowo. Szczegółowy program dni naszego miasta znajdziecie TUTAJ!.

Mrągowo już od kilkunastu lat gości najlepsze polskie grupy kabaretowe oraz wykonawców muzyki rozrywkowej. Mazurskiej Nocy Kabaretowej w tym roku nie zabraknie w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Na dużej scenie 7 lipca zobaczymy Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Pod Wyrwigroszem, ekipę Paranienormalni, Grupę Mozarta, Sekcję Muzyczną Kołłątaja Tajowskiego, Kuźni Prawdziwych Mężczyzn i Laureatów 34. PAKI. Nie ma wątpliwości, że i w tym roku Mrągowo po raz 20 stanie się stolicą dobrego humoru. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na CKiT w Mrągowie - KLIKNIJ!

Festiwale, które co roku odbywają się w Mrągowie w niezwykły sposób ożywiają ulice i przestrzeń miasta. Tak też zapewne będzie podczas barwnego Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów. W sobotę 14 lipca mrągowski amfiteatr wypełniony będzie oryginalną muzyka romską, niezliczonymi romansami i czardaszami, a także wieloma szybkimi i skocznymi, porywającymi do tańca utworami. W tym roku na scenie zobaczymy zespół Hitano, Studio Tańca SIHIR, Cygański Tabor z Ciechocinka Barwali Szatra i Viva Flamenco.

Dzień później zapraszamy mieszkańców na Plac Jana Pawła II, gdzie odbędzie się Kłobuki Fest oraz 14 już edycja Wojewódzkiego Przeglądu Rękodzieła Artystycznego. Impreza plenerowa co roku zrzesza miłośników naszego regionu, którzy w formie rękodzieł artystycznych, żywności tradycyjnej i regionalnej, muzyki kulturowo związanej z naszym województwem, prezentują swój dorobek.

W tym sezonie letniem nie zabraknie także muzyki operowej na dużej scenie. Mazurski Festiwal Operowy Belcanto, który zadebiutował w naszym mieście w 2016 roku, odbędzie się 21 lipca. Podczas uroczystej gali finałowej wystąpią: Katarzyna Zając – Caban (Polska), Elena Bakanova (Rosja), Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego (Włochy), Mamuka Lomidze (Gruzja), Piotr Wołosz (Polska) i wielu innych. Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji Avangart pod dyrekcją Raffaele Mascolo (Włochy).

Przełom lipca i sierpnia to oczywiście trzydniowe countrowe szaleństwo. Fani muzyki country oprócz udziału w koncertach w amfiteatrze nad jeziorem Czos, będą mogli bawić się podczas bezpłatnych imprez towarzyszących w mieście. Scena miejska na Placu Unii Europejskiej gościć będzie znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz laureatów „Przepustki do Mrągowa”. Tegoroczny 37. Piknik Country & Folk uatrakcyjnią: Parada Country, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, pokazy i warsztaty tańca country, maraton pływacki.

Sierpniowe wydarzenia kulturalne rozpocznie piąta jubileuszowa edycja projektu Arboretum. W świat muzyki hybrydowej 14 sierpnia zabierze mieszkańców Mrągowa Ola Turkiewicz i Jacek Górski. Projekt w nowatorski sposób ukazuje niezwykle piękne śpiewy i tańce dawnej wsi.

Połowa sierpnia to tradycyjnie Festiwal Kultury Kresowej, który już od 24 lat ściąga do naszego miasta zespoły pieśni i tańca z Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz gościnnie z Łotwy, Czech i Rosji. Festiwal jest niekonwencjonalnym zjawiskiem kulturowym i jedyną tego rodzaju propozycją w naszym kraju.

W planach festiwalowych wydarzeń znalazła się także Polska Noc Kabaretowa. Organizatorzy ponownie zaskoczą was składem artystów, którzy zasilą w tym roku szeregi niezwykłej Ekipy PNK i zupełnie nowym programem złożonym z premierowych skeczy, które rozbawią was do łez. Siódmą już edycję Polskiej Nocy Kabaretowej poprowadzi po raz pierwszy Kabaret Moralnego Niepokoju, na scenie pojawią się także Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących oraz niezrównany Igor Kwiatkowski.

Festiwalowy program Mrągowa zakończy dwudniowe weselne granie. Festiwal Weselnych Przebojów odbędzie się w 17 i 18 sierpnia na scenie mrągowskiego amfiteatru. Podczas dwudniowego wydarzenia wystąpią gwiazdy, których utwory wpisują się w stały repertuar każdego wesela. Zobaczymy m.in. Sławomira, Brathanki, Urszulę, Mig, Vox, Classic, Masters, Czadomana, Majkę Jeżowską i wielu innych.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń oraz biletów znajdziecie na stronie CKiT w Mrągowie w zakładce Wydarzenia.

Zapraszamy do Mrągowa!

Słowa kluczowe:
Mrągowo Festiwale sezon kultura 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij