100 km pokonanych rowerami na 100-lecie Niepodległej Polski. Tak wyjątkową rocznicę świętowało I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie.

Uczniowie i nauczyciele mrągowskiego liceum uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości na sportowo. W sobotni poranek 9 czerwca z Mrągowa wystartowały cztery grupy rowerowe, a każda z nich miała za zadanie pokonać trasę 25 km. Na starcie rajdu pod hasłem „100 kilometrów na stulecie Niepodległej Polski” stawili się wielbiciele rowerowych wypraw i ci, których porwał cel przedsięwzięcia.

Organizatorzy uznali, że rajd urokliwymi ścieżkami rowerowymi wokół Mrągowa jest doskonałą formą świętowania tak wyjątkowej rocznicy. Ponadto połączył on w sobie wiele ważnych celów dydaktyczno-wychowawczych, m.in. popularyzację turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocję walorów turystyczno – krajoznawczych okolic Mrągowa. Był także okazją do miłego spotkania integrującego środowisko szkolne.

– Po około dwugodzinnej intensywnej wyprawie uczestnicy spotkali się ponownie, by podsumować rajd. W sumie udało się przejechać nieco więcej niż planowane 100 km, na co wskazywały aplikacje rowerowe. Dodatkowe kilometry uczestnicy dedykowali Szanownej Jubilatce – z dumą przyznaje Jan Parda, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie.

Rajd rowerowy z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zakończył się wspólnym ogniskiem. Zobaczcie galerię zdjęć upamiętniających to wydarzenia.

Rajd na stulecie Niepodległej - fot. I LO

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij