100 km pokonanych rowerami na 100-lecie Niepodległej Polski. Tak wyjątkową rocznicę świętowało I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie.

Uczniowie i nauczyciele mrągowskiego liceum uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości na sportowo. W sobotni poranek 9 czerwca z Mrągowa wystartowały cztery grupy rowerowe, a każda z nich miała za zadanie pokonać trasę 25 km. Na starcie rajdu pod hasłem „100 kilometrów na stulecie Niepodległej Polski” stawili się wielbiciele rowerowych wypraw i ci, których porwał cel przedsięwzięcia.

Organizatorzy uznali, że rajd urokliwymi ścieżkami rowerowymi wokół Mrągowa jest doskonałą formą świętowania tak wyjątkowej rocznicy. Ponadto połączył on w sobie wiele ważnych celów dydaktyczno-wychowawczych, m.in. popularyzację turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocję walorów turystyczno – krajoznawczych okolic Mrągowa. Był także okazją do miłego spotkania integrującego środowisko szkolne.

– Po około dwugodzinnej intensywnej wyprawie uczestnicy spotkali się ponownie, by podsumować rajd. W sumie udało się przejechać nieco więcej niż planowane 100 km, na co wskazywały aplikacje rowerowe. Dodatkowe kilometry uczestnicy dedykowali Szanownej Jubilatce – z dumą przyznaje Jan Parda, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie.

Rajd rowerowy z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zakończył się wspólnym ogniskiem. Zobaczcie galerię zdjęć upamiętniających to wydarzenia.

Rajd na stulecie Niepodległej - fot. I LO


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij