Czworo dzieci oraz dwoje kierowców trafiło do szpitala, po tym jak na trasie Mikołajki - Wojnowo (powiat piski) samochód osobowy zderzył się z busem przewożącym szkolną wycieczkę. Sześć osób trafiło do szpitala. Kierująca osobówką, jak i kierowca busa byli trzeźwi.

Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem busa przewożącego szkolną wycieczką doszło dziś tuż po godz.10:00 na trasie Mikołajki - Wojnowo w powiecie piskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kobieta kierująca osobówką nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył busa. W wyniku uderzenia bus z uczniami z Mikołajek wjechał do przydrożnego rowu.

Obrażeń w trakcie tego zdarzenia doznali oboje kierujący, a także czworo uczniów. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Jedna z uczennic z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.  Zarówno kierująca osobówką, jak i kierowca busa byli trzeźwi.

To nie jedyny groźny wypadek w ostatnim czasie. W miniony piątek (8.06) po godzinie 17:00 na trasie Mrągowo – Szestno doszło do zderzenia osobowego peugeota z autokarem, którym podróżowały dzieci. Do szpitala zostali przewiezieni kierowca i pasażerka osobówki. Na czas czynności droga była zablokowana. 

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij