Wakepark w Mrągowie ponownie otworzył się na sezon letni. Na jeziorze Juno czeka już wyciąg, rampa i sprzęt potrzebny do zabawy na wodzie. Wakeboarding to dobry trening oraz zastrzyk endorfin, zachęcają właściciele obiektu.

Z pierwszymi dniami czerwca na jeziorze Juno pojawiła się niewątpliwa, wodna atrakcja. Wakepark, który po raz pierwszy otworzył się na sezon letni dwa lata temu, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością.

Pomysł na Wakepark w Mrągowie zrodził się z obserwacji, jak dynamicznie rozwija się ta dyscyplina w okolicznych miastach oraz ze znajomości potencjału turystycznego regionu.

– W naszej okolicy wyciągi znajdują się w Giżycku oraz w Olsztynie. Przez wiele lat przewijał się temat ustawienia wyciągu na jeziorze Czos. Nikt nie podjął się realizacji takiego zadania. Nasz wyciąg został ustawiony w 2016 roku na jeziorze Juno jako odpowiedź na rosnący popyt na tego typu rozrywkę zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców – opowiada Łukasz Łętek z Wakepark Mrągowo.

Czym jest wakeboarding?

Jest to sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągniętej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.

Nie taki diabeł straszny…

Na pierwszym etapie naszej przygody z pływaniem musimy nauczyć się wstawać oraz utrzymać się na desce. Jak zapewniają właściciele wakeparku, w większości przypadków potrzeba do tego zaledwie 10- 15 minut. Następnym etapem jest nauka zawracania przy słupach (jest to wyciąg rewersowy 2.0 – porusza się w dwóch kierunkach oraz posiada dwa słupy). Gdy opanujemy już te dwie umiejętności, możemy śmiało przejść do skakania na kickerze oraz nauki tricków.

– Osoby korzystające z wakeparku staramy się wesprzeć poradami, co mogą w swoim pływaniu poprawić lub w przypadku początkujących nauczyć ich podstaw. Osoba sterująca wyciągiem spełnia również rolę instruktora. Warto zwrócić uwagę, że pływanie na wakeboardzie jest prostym sportem i bez problemu mogą na nim pływać nawet dzieci od 5 lat w górę – zaznacza Łukasz Łętek.

Co równie ważne, system 2.0 jest stworzony zarówno do nauki, jak i doskonalenia swoich umiejętności na desce, bo w momencie wywrotki lina staje. Godzina korzystania z toru kosztuje średnio 140-160 zł. Polecana jest rezerwacja w grupach 3-4 osobowych, ponieważ „ślizg” odbywa się w odstępach czasowych, a my możemy zapłacić wspólnie tę niemałą kwotę.

W cenę godziny pływania wchodzi korzystanie z wyciągu, wypożyczenie deski do wakeboardu, kapoku oraz kasku, a dodatkowo opieka i porady oraz ubezpieczenie NNW.

Wakeboarding to zastrzyk endorfin

Wakepark nad jeziorem Juno posiada wyciąg rewersowy o długości 180 m, wysokości liny 6 m,a od czerwca tego roku pływanie urozmaica także rampa – kicker o wymiarach: 4,5m x 2m x 1,1m.

– Pierwszym z argumentów, jaki nasuwa mi się na myśl, dlaczego warto skorzystać z wakeparku, jest stare powiedzenie „sport to zdrowie”. Pływanie na wakeboardzie to dobry trening oraz zastrzyk endorfin. Jest to również dobra zabawa, a nauka każdego nowego tricku to wyzwanie! Jest to sport, który mogą uprawiać nawet dzieci. Pomimo prędkości dochodzącej nawet do 28 km/h jest to sport bezpieczny – dodaje Łukasz Łętek.

Poza pływaniem Wakepark Mrągowo to również doskonałe miejsce do organizacji imprez. Na miejscu znajdziemy boisko do siatkówki, miejsce na grilla czy ognisko oraz zaplecze cateringowe i sale konferencyjne. Właściciele Wakeparku mają w planach jego rozbudowę.

Planowana jest nie tylko modernizacja toru, poprzez dodanie nowych przeszkód, ale także organizacja zawodów wakeboardowych i szkoleń dla dzieci i młodzieży. Najnowsze informacje znajdziecie zawsze na fanpagu Wakepark Mrągowo.

Słowa kluczowe:
wakepark wakeboarding Mrągowo Juno 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# xxx 2018-06-12 15:18
ale cena w porównaniu z Ostródą to kosmos...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij